Dom i Wnętrze

Eleganckie sztućce – jakie wybrać?

Stylowe sztućce wysokiej jakości powinny znaleźć się w każdym domu. Każde spotkanie przy wspólnym stole zyska piękną oprawę, jeśli zadbasz o to, aby przy każdym nakryciu znajdował się elegancki widelec, nóż i łyżka. Kupno nowego kompletu sztućców to niemała inwestycja. Czym kierować się podczas wizyty w sklepie, aby dokonać trafnego wyboru? Sprawdź!

 

Srebro? Niekoniecznie

Jeszcze do niedawna ogromnym zainteresowaniem wśród miłośników wysmakowanego wzornictwa i wyposażenia wysokiej jakości cieszyły się sztućce wykonane ze srebra. Niestety, walory bogato zdobionych sztućców ograniczały się do efektownego wyglądu. Niezwykle kosztowne wyroby ze srebra niszczały pod wpływem kontaktu z niektórymi składnikami zawartymi w pożywieniu, wymagały starannej pielęgnacji i odpowiedniego przechowywania.

 

Niezawodna stal nierdzewna

Aby mieć pewność, że najnowszy nabytek będzie w niezmiennej formie zdobił stół i umilał posiłki przez wiele lat, postaw na sztućce wykonane z nowoczesnej stali nierdzewnej 18/10. Stal z wysoką zawartością chromu i niklu nie rdzewieje oraz wykazuje ponadprzeciętną odporność na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne. Co ważne, kupując komplet wykonany właśnie z wysokogatunkowej stali, pozbawiasz się wątpliwej przyjemności ręcznego mycia sztućców po każdym posiłku. Możesz mieć pewność, że ostre detergenty oraz wysokie ciśnienie i temperatury wytwarzane podczas mechanicznego mycia nie będą dla noży, widelców i łyżek żadnym zagrożeniem.

 

Wzornictwo

Kolejnym ważnym elementem, na jaki należy zwrócić uwagę podczas kupna nowego kompletów sztućców, jest ich wzornictwo. Dobre sklepy (na przykład sklep internetowy gerlach.pl) oferują swoim klientom szeroki wachlarz produktów zaprojektowanych w różnorodnych stylach (klasycznym. retro, minimalistycznym) oraz dwóch wykończeniach (matowym lub połyskującym).

 

 

Previous ArticleNext Article