Dom i Wnętrze

Inspirujący pokój małego chłopca

Pokój małego chłopca może być naprawdę inspirującym pomieszczeniem zachęcającym jego właściciela do częstego przebywania w nim. Jak urządzić jednak taki pokój, aby było to naprawdę fajne pomieszczenie odpowiadające gustom młodych mężczyzn?

Pokój małego chłopca – porządek

W pierwszej kolejności zadbajmy o porządek, który nie będzie denerwował rodziców, a pozwoli utrzymać w ładzie wszystkie zabawki. Nie zapominajmy, że chłopcy lubią wszelkiego rodzaju auta, samochodziki i inne tego rodzaju zabawki, które są małe i mogą wszędzie leżeć. Pokój małego chłopca powinien mieć więc różnego rodzaju pudełka i pojemniki, dzięki którym będzie sprzątało się szybciej. Zabawki można również schować do specjalnych worków, które po rozwiązaniu będą pełniły funkcje maty do zabawy. Po związaniu worków zabawki nie będą na pewno nikomu przeszkadzały pod nogami.

Książki i pluszaki

Jeżeli nasz mały mężczyzna jest fanem pluszaków, to na łóżku niech znajdzie się miejsce dla kilku sztuk. Jeżeli jednak jest ich więcej, to warto znowu wsadzić je do specjalnego worka. Dziecko będzie miało do nich swobodny dostęp. W momencie ich nieużywania pluszaki w worku mogą robić również za wygodną pufę do siedzenia dla syna lub dla jego gości. Pokój małego chłopca powinien być również wyposażony w odpowiednie regały, półki, gdzie znajdzie się miejsce dla książek, które maluch zawsze będzie mógł samodzielnie ściągnąć bez korzystania z pomocy swoich rodziców. Warto pomyśleć o meblach w takim pokoju dopasowanych do wieku swojego dziecka. 

Previous ArticleNext Article
rozsuwane zadaszenie tarasu meble tarasowe aluminiowe Meble ogrodowe metalowe