Dom i Wnętrze

Jak zaprojektować funkcjonalne kuchnie?

Projektowanie kuchni jest nie lada wyzwaniem. Musi ona być przede wszystkim funkcjonalna, należy to jednak pogodzić z zapewnieniem odpowiedniej estetyki. Połączenie tych dwóch elementów może sprawić, iż kuchnia będzie idealna i przez lata będzie wręcz powodem do dumy.

 

Co powinny mieć nowoczesne kuchnie?

Nowoczesne kuchnie to przede wszystkim rozwiązania mające usprawnić funkcjonowanie kuchni. Warto w tym miejscu wspomnieć o dodatkowym oświetleniu, które pozwoli uniknąć ciemnych przestrzeni w sytuacji, gdy własnym ciałem zasłonimy podstawowe źródło światła. To także pojemniki cargo, pozwalające na przechowanie w wygodny sposób wielu rzeczy. To także odpowiednio zaprojektowane szafki, dzięki którym łatwo można sięgnąć nawet duże garnki. Nie można także zapomnieć o systemie cichego i automatycznego zamykania szuflad, które poza komfortem użytkowania mają także wpływ na trwałość mebli – spowolnienie zasuwania szuflady zapobiega gwałtownemu uderzeniu frontu szuflady o boczne ściany, dzięki czemu nie powstają mikropęknięcia.

 

Ile nowoczesne kuchnie powinny wytrzymać?

Nie można jednoznacznie określić, wszystko zależy od trwałości poszczególnych elementów, jak również dbałości o profesjonalny montaż, nie zapominając o odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji.  Przy zachowaniu odpowiednich standardów nowoczesne kuchnie powinny wytrzymać 10 a nawet i 15 lat intensywnego użytkowania.

 

 

Previous ArticleNext Article