Idealne auto od ręki

Zdarzają się sytuacje, które wydają się nas przerastać. Wypadek czy kolizja. Zniszczone auto, irytacja i zniechęcenie. Z takiej koszmarnej sytuacji można wybrnąć, kiedy mamy w telefonie numer do świetnego blacharza, który przywróci nasze auto do pierwotnego stanu. Warsztat samochodowy, na którym możemy polegać, to po prostu skarb. Profesjonaliści tam pracujący rozwiążą szybko i sprawnie nasze problemy. W trakcie okropnego dnia, w nieprzyjemnej sytuacji – poczujemy się wreszcie dużo lepiej.

Dobry blacharz

Blacharz, któremu można zaufać, to osoba doświadczona. Musimy być pewni, że trafiliśmy do prawdziwego fachowca, który rzetelnie podejdzie do powierzonego mu zadania naprawy naszego auta. Powinna to być osoba, która ciągle rozwija swoje umiejętności i zdobywa nową wiedzę z zakresu blacharstwa samochodowego.

Można powierzyć im swoje auto

Auto Serwis A.K. Waśniowscy mają świetnie wyposażoną blacharnię, w której profesjonalnie mogą wykonywać naprawy samochodów osobowych i dostawczych. Dysponują oni ramą pomiarowo-naprawczą oraz innym specjalistycznym sprzętem, który umożliwia im szybką i w stu procentach profesjonalną naprawę każdego auta. Blacharstwo samochodowe Kraków – to naprawdę rewelacyjny wybór, który oprócz świetnie naprawionego samochodu zapewni ci komfort psychiczny.

Laweta, czyli proste rozwiązanie w trudnej sytuacji

Laweta to pojazd pomocy drogowej służący do przewozu uszkodzonych, powypadkowych samochodów lub takich, które doznały jakiejś usterki i nie mogą poruszać się po drogach.
Laweta posiada wyciągarkę, która umożliwia bezproblemowe wciągnięcie pojazdu na platformę.

W razie kłopotu

Jest ona dobrym rozwiązaniem nie tylko w trakcie podróży, kiedy nasz samochód odmówił nam posłuszeństwa lub został uszkodzony czy zniszczony. Jeśli chcemy pozbyć się niesprawnego auta np. spod domu, możemy także wezwać lawetę.

W razie wypadku

Jeśli uczestniczyliśmy w wypadku, sytuacja jest dla nas wyjątkowo nerwowa. Często znajdujemy się w stanie oszołomienia. Nie jesteśmy w stanie zajmować się uszkodzonym autem. Musimy myśleć o swoim zdrowiu. Komfort psychiczny zapewni nam wezwanie lawety. Szybkie przerzucenie problemu z autem na ludzi specjalizujących się w pomocy drogowej jest najlepszym rozwiązaniem.

Laweta w pomocy drogowej

Jeśli szukasz pomocy drogowej i lawety w pobliżu miejscowości Zgorzelec – Goerlitz – Jędrzychowice lub masz problem z samochodem podczas jazdy na A4, dobrym pomysłem będzie laweta Zgorzelec. Auto Pomoc Zgorzelec zajmie się profesjonalnie twoim autem.

Możesz być pewny, że dysponują oni lawetami o wysokim standardzie, na których doświadczeni kierowcy przewiozą twoje auto w odpowiednie miejsce.

Suzuki – legenda na rynku motoryzacyjnym

Rynek motoryzacyjny rozwija się z różnym natężeniem już od XIX wieku. Trudno zatem dziwić się temu, że przez cały ten okres pojawiło się na nim bardzo wiele różnych firm pochodzących z najróżniejszych regionów świata. Niektórzy producenci na przestrzeni dekad zdołali zaskarbić sobie ogromne uznanie i zaufanie wśród kierowców ze wszystkich kontynentów. Taka pozycja to efekt bardzo długiej i ciężkiej pracy, zatem marki które są obecnie powszechnie polecane rzeczywiście zasługują na to, aby im zaufać. Doskonałym przykładem i jednocześnie jedną z najlepszych propozycji dla każdego, kto szuka dla siebie idealnego samochodu jest bez wątpienia marka Suzuki.

Suzuki to japońska firma motoryzacyjna, która pojawiła się na rynku w roku 1909. Na dobrą sprawę zaczęła jednak rozwijać się dopiero w latach powojennych, kiedy zaczęła wychodzić ze swoimi produktami na obce rynki. Obecnie jest to jeden z najważniejszych producentów samochodowych na świecie. W samej tylko Polsce dealer Suzuki działa właściwie we wszystkich średnich i większych miastach, a marka nieustannie zajmuje wysokie pozycje na liście tych najpopularniejszych. Oferta jest tu przede wszystkim bardzo szeroka. Suzuki produkuje całe spektrum pojazdów – od niewielkich samochodów do jazdy miejskiej aż po potężne SUV – y. Firma oferuje również doskonałe motocykle.

Dealer Suzuki pozwoli nam na bliższe zapoznanie się z tą ofertą i przekonanie się, dlaczego samochody te cieszą się tak wielkim uznaniem na świecie. Zdecydowanie warto, bowiem niezawodność tych samochodów w połączeniu z wygodą i przystępnymi cenami czynią z tej marki doskonałą propozycję dla absolutnie każdego z nas.

Zapraszamy również do odwiedzenia strony Serwis Suzuki Warszawa – Moto Hangar

Ford – dobra cena

Ford w naszym kraju ma wiele miejsc, gdzie będzie można kupić nowy samochód od dealera. Jak się jednak okazuje według badań salon Ford nie będzie takim miejscem chętnie i często odwiedzanym przez kupujących samochody. Jak się bowiem okazuje bardzo wielu naszych rodaków cały czas ma uprzedzenie do tej marki uważając, że na rynek europejski przygotowywane są dużo grosze pojazdy i dlatego nie ma sensu decydować się na Forda, ponieważ stawia on tylko i wyłącznie na sprzedaż dobrych aut na rynku amerykańskim.

W Europie inna specyfika

Jest to oczywiście błędne przekonanie i złe rozumienie specyficznego rynku samochodów. Trzeba bowiem pamiętać, że zupełnie inaczej ten rynek będzie funkcjonował, gdy chodzi o Amerykę a inaczej w naszym kraju i to właśnie musi mieć istotne znaczenie dla kupujących. W Ameryce jeździ się nieco inaczej, na innych trasach. W Europie najlepiej sprzedają się niewielkie kontakty i wydaje się, że marka jest w stanie w ten trend skutecznie się wpisać i ma dla nas właśnie takie typowe kompaktowe, niewielkie i tanie auta.

Auta, które nie mają dużych rozmiarów, są zwinne i szybkie to klucz do sukcesu w Europie na rynku motoryzacyjnym i Ford musiał to zrozumieć. Wydaje się, że jednak to się udało i ten efekt jest naprawdę bardzo dobry. Marka ma kilka świetnych miejskich modeli i to na nich obecnie opiera się cała ta przygotowywana oferta i będzie można ją polecać. Widać dopracowanie, które zadowoli nawet takiego wymagającego klienta, który chce mieć w jednym aucie dobre osiągi, niskie spalanie, wiele gadżetów i dobrą cenę.

Więcej informacji na www.ursyncar.pl

Codzienna eksploatacja samochodu – o czym pamiętać?

Posiadanie samochodu kojarzone jest przede wszystkim z wygodą – tylko niewielka część właścicieli jest świadoma tego, że posiadanie auta to nie tylko lanie benzyny do baku, ale możliwość wystąpienia koniecznych napraw usterek czy przeglądów. Koszty posiadania samochodu są jeszcze wyższe, kiedy jako właściciele nie dbamy o auto. Zaniedbania związane z brakiem przeglądów, niewielkich napraw mogą sprawić, że auto szybko stanie się skarbonką bez dna! Jak dbać lepiej o własny samochód? Read more

Jak wybrać optymalne opony letnie do naszego samochodu?

Zużyte, uszkodzone lub niedopasowane do pogody opony, zwiększają ryzyko wypadku lub kolizji, których skutki mogą być tragiczne. Dlatego ważne jest, aby zawsze jeździć na oponach, które znajdują się w dobrym stanie technicznym, o parametrach zalecanych przez producenta pojazdu. Jak je wybrać? Read more

Jedyny w swoim rodzaju pomysł na ciekawą podłogę

Podłoga zarówno w salonie, kuchni, jak i w pokoju dziecka może nabrać zupełnie innego wyglądu poprzez zastosowanie dosyć ciekawego rozwiązania, którym są naklejki na podłogę – Brooklyn. Takie naklejki na podłogę – Brooklyn to dosyć oryginalny i bardzo nowoczesny pomysł na aranżację danego wnętrza. Read more

MiLog i Loi Macron – co to jest i jak rozliczać

Niektóre państwa Unii Europejskiej w ramach swojego ustawodawstwa wprowadziły minimalne stawki wynagrodzenia, które obowiązują wszystkich pracowników świadczących pracę na ich terenie. To komplikuje sytuację przede wszystkim firm transportowych.

MiLog w Niemczech

To ustawa obowiązująca na terenie Niemiec od 1 stycznia 2015 r. Minimalna stawka wynagrodzenia za godzinę wynosi 8,5 €. Dotyczy to wszystkich pracowników, bez względu na miejsce siedziby firmy. Stworzyło to przede wszystkim problemy z rozliczaniem kierowców polskich firm transportowych. Ostatecznie po negocjacjach został zawieszony przepis obejmujący kierowców jadących przez Niemcy tranzytem. Kierowcy dokonujący załadunku lub rozładunku na terenie naszych zachodnich sąsiadów traktowani są jako pracownicy delegowani, co oznacza, że za czas pracy na terenie Niemiec muszą otrzymywać 8,5 €. Dodatkowo na firmę transportową nałożono wiele obowiązków:

  • wypełnienie i wysłanie formularza zgłoszeniowego przed pierwszym transportem,
  • prowadzenie ewidencji czasu pracy kierowcy na terenie Niemiec i przechowywanie jej przez okres 2 lat,
  • rozliczenie i wypłacenie należnego wynagrodzenia.

To właśnie ten ostatni obowiązek sprawia największe trudności, ponieważ istnieją różne interpretacje (nawet w samych Niemczech) składników wynagrodzenia minimalnego. Jakie elementy są wliczane obowiązkowo, a jakie stanowią część dodatkową.

To przede wszystkim niejasność interpretacji przepisów stwarza przedsiębiorcom największe trudności i obawy przed narażeniem się na wysokie kary. Nieprawidłowa dokumentacja i niewypłacenie należnego wynagrodzenia może skutkować kwotą nawet 500 000 zł grzywny.

Na podobnych zasadach wprowadzono ustawę Loi Macron we Francji, która ma obowiązywać od lata 2016 roku. Stawka godzinowa minimalnej płacy ma wynosić 9,61 € (zobacz również przedstawiciel we Francji z tachoasystent.pl)

Wiele firm transportowych w tej sytuacji zleca rozliczanie kierowców w transporcie międzynarodowym, firmom zewnętrznym. To na nich wtedy spoczywa obowiązek prowadzenia prawidłowej dokumentacji, dokonywania wszystkich niezbędnych formalności. Wyspecjalizowane firmy dysponują odpowiednimi programami uwzględniającymi przepisy w Polsce i innych państwach, sporządzają raporty i przygotowują dokumentację w razie kontroli.