Dom i Wnętrze

Meble pokojowe w stylu glamour

Salon urządzony w stylu glamour na pewno będzie przyciągał wzrok. Składać się na to będzie kilka elementów, w tym chociażby odpowiednio dobrane meble pokojowe. Jak zapanować nad pokojem dziennym urządzonym w tym bardzo eleganckim stylu?

Kolory i oświetlenie

Zanim wstawimy meble pokojowe do salonu pomyślmy nad tym, jakie kolory mają przeważać w tym pomieszczeniu. Można zdecydować się na jeden przewodni, np. pudrowy róż a nawet czerń, ze złotymi lub srebrnymi dodatkami. Przy czym jeżeli decydujemy się na srebro, nie upychajmy tutaj jeszcze złotych elementów aby nie tworzyć niepotrzebnego chaosu. Idealnym uzupełnieniem będzie efektowne oświetlenie w postaci kryształowych żyrandoli zwisających ku dołowi lub też kinkiety pięknie oświetlające całe wnętrze. W kryształach oraz w złotych/srebrnych elementach pięknie odbija się światło potęgując wrażenie luksusu i elegancji. 

Dobrze dobrane meble pokojowe

Meble pokojowe w stylu glamour to bogactwo zdobień chociażby w postaci pięknych pikowań. Wystarczy przypomnieć sobie jak wyglądały królewskie dwory aby wiedzieć jakich mebli musimy szukać współcześnie. To delikatne i mnogie pikowania na sofach i narożnikach, które również będą delikatnie odbijać światło dzienne oraz sztuczne. Warto również postawić na ornamenty roślinne, aczkolwiek nie są one lubiane przez wszystkich miłośników stylu glamour. Można jednak zdecydować się na efektowne koronki w postaci delikatnych wykończeń przy meblach. Dobrym wyborem są w tym momencie meble tapicerowane pozwalające na zastosowanie różnych zdobień. 

Previous ArticleNext Article
greaterrangedj.com afterschoolspecialmusic.com fine-scale.org