Dom i Wnętrze

Pokój z balkonem

Kochasz zieleń i przestrzeń, ale nie masz ogrodu? Mieszkasz w bloku i możesz tylko pomarzyć o kawałku własnego terytorium zieleni? Chciałbyś zanurzyć się w ogrodowym fotelu i odpocząć naprawdę? To nie jest wcale takie niemożliwe, nawet w wielkim mieście, które często samo w sobie prezentuje się tak atrakcyjnie z lotu ptaka, że warto je podziwiać w nieskończoność.

Na granicy wnętrza i zewnętrzności

Jak urządzić pokój dzienny w bloku? Otóż, gdy dysponujemy balkonem, to należy oba te miejsca zespolić. Tworząc interesującą i przytulną strefę przejściową, z której wiele razy skorzystamy od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Wykorzystując pomysłowo balkon, powiększymy nie tylko salon, ale naszą ogólną przestrzeń do życia, której nigdy nie jest za dużo. Zaczniemy żyć pomiędzy wnętrzem a całym światem.

Oglądanie, podziwianie, odpoczywanie

Okaże się, że odpoczywać można wspaniale w środku, ale też na zewnątrz. W salonie przyda się do tego celu szafka rtv, meblościanka, komplet mebli tapicerowanych, komoda, stolik. Wygodne miejsce do oglądania tv i nie tylko – gotowe. Natomiast na balkonie, zwłaszcza gdy mamy atrakcyjne widoki, warto cieszyć się panoramą miasta.

Meblowanie balkonu

Jeśli zaś nasz blok nie znajduje się w ładnym otoczeniu, to można go osłonić specjalnymi matami czy roślinami w doniczkach (stworzą one rodzaj małego żywopłotu). W ten sposób powstanie zaciszny kącik balkonowy, który aż prosi się o to, żeby ustawić tam meble ogrodowe. Mogą być naprawdę różne: aluminiowe, technorattanowe, rattanowe.

Drzwi przesuwne

Urządzając pokój dzienny połączony bezpośrednio z balkonem i myśląc o nim jak o miejscu, w którym często będziemy przebywać – warto zastanowić się nad wyborem najlepszych drzwi. Czyli jakich? Takich, które wyglądają nowocześnie i podobnie działają. Są stabilne, wygodne w otwieraniu i zamykaniu, z niskim progami.

Previous ArticleNext Article