Dom i Wnętrze

Przytulnie w surowym wnętrzu?

Przepych i przerost formy nad treścią coraz częściej zastępujemy skromnością posuniętą aż do granic. Doceniamy urok minimalistycznych koncepcji wnętrzarskich. Jakby były one reakcją na bogactwo stylu glamour czy dekoracyjność aranżacji o pałacowym charakterze. Czy surowe wnętrze może być też przytulne? Czy przypomina ono wyłącznie artystyczną pracownię lub przestrzeń wystawową, w której nie sposób przyjemnie żyć?

Surowo, skromnie, miło i wygodnie

Decydując się na modne ostatnio stylizacje minimalistyczne czy awangardowe, nie musimy wcale rezygnować z komfortu przebywania w naszych wnętrzach. Możemy połączyć surową estetykę z wygodą. Wystarczy dobrać odpowiednie meble do pokoju czy do kuchni. Takie, które mimo swojej oszczędności formalnej gwarantują komfort użytkowania.

Jak nowoczesne i pojemne meblościanki, totalnie uproszczone pod względem wizualnym. Czy jak proste, ale bardzo wygodne sofy z panelem audio. Czy jak designerskie stoliki metalowe, z drewnianymi akcentami. Lub awangardowe stoliki rtv stanowiące przykład połączenia sztuki i użyteczności.

Miło i w stylu postindustrialnym

Styl postindustrialny kojarzy się wyraźnie z chłodną i surową prezentacją. Przecież opiera się ona na urodzie metalu i przedmiotów z niego wykonanych. Lubi też wszelkie materiały w ich elementarnej odsłonie, jak cegły czy beton na ścianach. Zero upiększania. Ale nawet tak pomyślane wnętrze można ocieplić. Kolorem, który pojawi się na przykład na designerskiej sofie czy na fotelach.

Przytulnie i w stylu minimalistycznym

Także wnętrze minimalistyczne, utrzymane w eleganckim stylu, może prezentować się przytulnie. Meblościanki z połyskiem w jednym kolorze, zwłaszcza białe lub czarne. Jeśli nie chcemy być przygnębieni w takim wnętrzu, to zdecydujmy się na ocieplenie kolorem lub materiałem, na przykład drewnem.

Previous ArticleNext Article