Dom i Wnętrze

Przytulny salon skandynawski w bloku

Salon skandynawski w bloku może być bardzo przytulnym miejscem, jeżeli zadbamy w odpowiedni sposób o jego aranżację. Ten nowoczesny styl kojarzony jest z chłodem, lakierowanymi frontami i odbijającym je światłem. Jeżeli jednak poczytamy kilka rad, to doskonale będziemy wiedzieć, jak taki salon można z powodzeniem ocieplić.

Biel Skandynawii, czyli urządzamy salon skandynawski w bloku

Skandynawia jest takim regionem kojarzonym z chłodem i bielą śniegu. Nic dziwnego, ponieważ jest to region, gdzie mieszka ulubieniec dzieci – Święty Mikołaj. Warto jednak zastosować kilka fajnych i przydatnych dodatków, jeżeli chcemy mieć salon skandynawski w bloku w bardzo ciepłym klimacie. Przede wszystkim przydadzą nam się pluszowe poduszki w białym kolorze do naszego domu. Warto zakupić poduszki z długim włosiem w które z przyjemnością będziemy mogli się wtulić. Na sofę można dodatkowo zarzucić biały lub inny jasny koc, który już będzie wprowadzał cieplejszy klimat do salonu.

Dużo światła w salonie

Zadbajmy o jak największą ilość światła. Jednak niech nie będzie to światło sztuczne, a światło z dworu. Urządzając salon skandynawski w bloku zadbajmy o to, aby okna nie były niczym zastawione. Jeżeli tylko istnieje taka możliwość to wokół okien nie ustawiajmy nic lub tylko bardzo niskie meble, które nie będą wystawać za parapet. Taka ilość światła sprawi, że w naszym salonie zrobi się bardzo jasno i bardzo przytulnie. Nawet, jeżeli jest to mały salon warto zastosować taki trik ze światłem, dzięki czemu jeszcze przyjemniej będzie nam się tam spędzało czas. 

Previous ArticleNext Article
dentysta Kraków Nowa Huta ortodoncja katowice