Ciekawe

Rowery w domu

Istnieją różne wymówki, by nie uprawiać sportu i przykładowo nie zamienić samochodu czy publicznych środków transportu na rower. Często mówi się, że nie ma gdzie się trzymać sprzętu. Jednakże nie oznacza to, że małe mieszkanie całkowicie dyskwalifikuje kogoś jako rowerzystę. Sposobów na trzymanie rowerów w ciasnym pomieszczeniu jest naprawdę wiele.

ROWER PUBLICZNY


Chyba najbardziej prostym sposobem jest nie posiadanie jednośladu na własność. W miastach takich jak: Kraków, Opole, Poznań, Rzeszów, Warszawa, Wrocław funkcjonują systemy roweru publicznego, które całkowicie mogą własny rower zastąpić.

Mimo tego, że takie systemy posiadają liczne zalety, mają niestety swoje wady. Jedną z nich jest to, że trzeba mieszkać oraz jeździć w ich zasięgu, a ten w większości miast obejmuje niemal wyłącznie obszar śródmieścia. Drugą wadą jest niepewność, czy w momencie gdy chce się akurat rower wypożyczyć, stacja może świecić pustkami. Ostatnią (i chyba najważniejszą) wadą jest to, że owe systemy nie działają przez zimę. Dodatkowo nie każdy chce jeździć na rowerze miejskim.

ROWER POZA MIESZKANIEM


Dlatego też najlepszym i najwygodniejszym sposobem jest posiadanie roweru na własność. Tutaj jednak pojawia się problem dotyczący tego, gdzie i w jaki sposób należy go trzymać, jeżeli mieszkanie jest małe. Bardzo dużo ludzi chowa do piwnicy, ewentualnie zostawia go na klatce schodowej (oczywiście nie jest to złe rozwiązanie, jednakże trzeba jednoślad bardzo dobrze zabezpieczyć). Niestety nie wszyscy wszyscy dysponują przestronną klatką lub piwnicą.

Ich brak nie oznacza jednak, że koniecznie trzeba trzymać rower w swoim mieszkaniu. Na przykład w Holandii, Dani, a nawet na jednym szczecińskim osiedlu rowery zostawia się przed blokami – w specjalnych wiatach, albo na specjalnych, zamykanych, rowerowych parkingach. Dlatego dobrze jest i warto walczyć o takie udogodnienia, by pojawiły się na stałe na osiedlu.Zwłaszcza, że ich koszt wcale nie jest wysoki.

WIESZAK NA ROWER


Jeżeli nie ma się ani piwnicy, ani specjalnych wiat, chcąc nie chcąc trzeba się w końcu zdecydować na umiejscowienie roweru w mieszkaniu. Jak jednak to zrobić sprytnie i praktycznie, by zarówno można było łatwo po niego sięgnąć, jak i sprawić, by nie był zbytnio widoczny? Odpowiedź jest prosta – wieszak na rowery. Jest to wynalazek, który można powiesić na przykład na ścianie i przymocować do niego rower. Jednoślad można w prosty sposób z niego ściągnąć i nie zabiera za dużo miejsca.

Artykuł przygotowany w oparci o materiały dostarczone przez firme Calus-P

Previous ArticleNext Article