Dom i Wnętrze

Stwórz funkcjonalną kuchnię i nie opróżnij swojego portfela!

Funkcjonalna i przestronna kuchnia to marzenie każdej pani domu. W takiej kuchni gotowanie i przygotowywanie posiłków przychodzi bez trudu. Musimy pamiętać jednak, że ładna kuchnia ma jeszcze jedną zaletę: odpowiednio zaprojektowania sprawi, że pomieszczenie stanie się wygodne w użytkowaniu i będzie jedną z ozdób całego mieszkania czy domu. Jakie meble wybrać do kuchni?

Meble wykonywane na wymiar!

Zdecydowanie większość kupujących meble do kuchni decyduje się na meble tworzone na wymiar. To rozwiązanie pozwala na wykorzystanie przestrzeni pomieszczenia w jak najlepszy sposób. Obecnie firmy tworzące meble kuchenne są w stanie zaproponować nam nie tylko interesujące wzory, ale również profesjonalne wizualizacje komputerowe, dzięki którym stworzymy kuchnię swoich marzeń. Jak to możliwe?

Obecnie profesjonalni architekci pracują z programami wnętrzarskimi – wprowadzając szczegółowe dane pomieszczenia do projektu możliwe jest wykonanie modelu 3D wnętrza. Kolejnym krokiem jest uzgodnienie z klientem jakiego rodzaju mebli będzie potrzebował. Wybór jest olbrzymi! Mogą być to szafki wiszące, stojące, wyspy kuchenne, blaty robocze z szafkami poniżej, niewielkie szuflady pozwalające na wykorzystanie nawet najmniejszych przestrzeni, no na szafkę a butelki czy przyprawy. Interesujące projekty mebli kuchennych zaproponuje nam gama-sklep.com.pl.

Z czego wykonywane są meble kuchenne?

Obecnie meble kuchenne wykonywane są z dwóch rodzajów tworzyw – desek meblowych oraz litego drewna. Zdecydowana większość produktów oferowanych na rynku to jednak deski meblowe, które są nie tylko tańsze, ale i lżejsze, co niebagatelnie wpływa na proces montażu. Deski meblowe są pokrywane laminatami, dzięki którym meble nie tylko pięknie wyglądają, ale są również odporne na wnikanie wilgoci, zabrudzenia.

Previous ArticleNext Article