Dom i Wnętrze

Usprawnij budowę swojego domu – gotowe projekty domów

http://domnaczasie.pl/nowoczesny-dom-parterowy/

Obecnie budowa domu jednorodzinnego trwa znacznie krócej niż jeszcze 20-30 lat temu. Przyczyną tego jest przede wszystkim znacznie szerszy dostęp do materiałów budowlanych oraz możliwość zaciągania kredytów. Oczywiście koszty wzrosły niewspółmiernie – inwestycja taka pociąga za sobą konieczność spłacania tegoż kredytu przez kolejne 20-30 lat. Dla wielu z nas nie jest to jednak wada – ważniejsze jest posiadanie własnego domu z ogrodem.

Obecnie istnieje wiele metod na zmniejszenie kosztów budowy domu. Jednym z nic są gotowe projekty domów jednorodzinnych. Gdzie je znajdziemy? Co warto o nich wiedzieć?

Gotowe projekty domów jednorodzinnych znajdziemy w topowych pracowniach architektonicznych w Polsce. Zazwyczaj pracownia posiada ich kilkanaście 0 to odpowiednia liczba, aby zaspokoić jak największą rzesze potencjalnych kupujących. Nad projektami pracują młodzi architekci, którzy doskonale wyczuwają potrzeby klientów. Wśród propozycji znajdziemy nowoczesny dom parterowy, domy z poddaszami do aranżacji, domy z podjazdami czy z garażami. Wewnątrz takich budowli znajdziemy przestronny salon z kuchnią i jadalnią oraz kilka sypialni na piętrze. Całość uzupełniają dwie łazienki, po jednej na każdej kondygnacji.

Jakie są zalety kupna gotowego projektu?

Podstawową zaleta jest oczywiście cena. Jeszcze do niedawna chcąc zdobyć projekt wymarzonego domu udawaliśmy się do architekta celem złożenia zamówienia. Rozwiązanie to wiązało się z dwoma podstawowymi problemami: kosztem i czasem wykonania. W porównaniu do cen dzisiejszych gotowych projektów koszt stworzenia projektu od zera był dwukrotnie wyższy! Gotowy projekt otrzymujemy do ręki – dawniej architekt tworzył go przez kilka tygodni. W tym czasie byliśmy zobligowani do kilku spotkań, korygowaniu, akceptacji prac.

Previous ArticleNext Article