Dom i Wnętrze

Jak ustawić zestaw mebli kuchennych?

Jak ustawić meble w kuchni? Pytanie na które można odpowiedzieć w różnoraki sposób. W szczególności, jeżeli weźmie się pod uwagę wszystkie propozycje od architektów. Zanim kupi się zestaw mebli kuchennych, warto z góry odpowiedzieć sobie na tego właśnie rodzaju pytanie.

Zlew, lodówka i kuchenka

Zanim w domu już na stałe zagości zestaw mebli kuchennych, należy pomyśleć o trzech kluczowych miejscach na terenie tego pomieszczenia. Mowa jest oczywiście o zlewie, lodówce oraz kuchence. Trzy miejsca, pomiędzy którymi powinna zostać utrzymana odpowiednia odległość, tworzą tzw. trójkąt roboczy. Jak powinno się zaplanować odległości pomiędzy tymi trzema miejscami? Oto odpowiedź:

  • lodówka – zlew – 120 a 210 cm,
  • zlew – kuchenka – 120 a 210 cm,
  • kuchenka – lodówka – 120 a 270 cm,

Naturalnym jest, że w naprawdę małych kuchniach, nie do końca będzie szło rozplanowanie takich właśnie odległości.

Jakie wymiary powinien mieć zestaw mebli kuchennych?

Wszystko tak naprawdę zależne jest od tego, z jaką kuchnią ma się do czynienia. Nie da się określić całościowego rozmiaru, ale można określić pewien standard, jeżeli chodzi o wysokość, a także głębokość szafek kuchennych. Głębokość pojedynczej szafki utrzymuje się na poziomie ok. 60 cm. Niekiedy jest ona większa, jeżeli chodzi o umieszczenie na niej płyty indukcyjnej. Wysokość szafki kuchennej utrzymuje się na ogół na poziomie od 80 do 82 cm. Chociaż ten wymiar powinno dopasować się do swojego wzrostu. Szerokość szafek kuchennych może mieć rozpiętość od 15 do nawet 90 cm. 

 

Previous ArticleNext Article
http://balltraps.com/sklep-dla-wszystkich-jezdzcow/ https://abuya.pl/jaki-kufer-ogrodowy-wybrac/ https://ijcai-19.org/czaprak-dla-konia/