Dom i Wnętrze

Kuchenka – gazowa czy elektryczna?

Nie wszyscy mogą dowolnie wybrać rodzaj kuchenki – nie do wszystkich domostw jest doprowadzona instalacja gazowa. Ci, którzy mają jednak wybór, mogą zastanawiać się, które rozwiązanie opłaca się bardziej.


Sklepy z artykułami AGD i RTV są bardzo dobrze zaopatrzone – klienci mogą wybierać wśród sprzętów oferowanych przez różnych producentów. Wybór nie jest zatem łatwy. Być może również ty zastanawiasz się, jaka kuchenka – gazowa czy elektryczna – lepiej sprawdzi się w twoim mieszkaniu czy domu. Jeżeli nie ma przeszkód technicznych, to twój wybór powinien być podyktowany praktycznością i kosztami wiążącymi się z eksploatacją z każdego z tych urządzeń.

Kuchenka gazowa – lokalizacja jest bardzo istotna

Po kuchenki gazowe sięgają właściciele mieszkań i domów, którym zależy na oszczędności pieniędzy. Przygotowywanie potraw na gazie wciąż jest rozwiązaniem najtańszym. Trzeba jednak pamiętać, że z instalacją kuchenki gazowej wiąże się konieczność spełnienia konkretnych warunków. Urządzenie to nie może znajdować się tuż pod oknem, konieczne jest też zapewnienie pomieszczeniu prawidłowej wentylacji. W przeciwnym razie zdrowie (a nawet życie) mieszkańców może być zagrożone.

Kuchenka elektryczna – mniej wymagająca

Do zakupu kuchenki elektrycznej są zmuszeni właściciele tych nieruchomości, do których nie doprowadzono gazu. Użytkowanie takich kuchenek jest równie wygodne, jak korzystanie z gazowych. Faktem jest też, że wymagania odnośnie lokalizacji takiego urządzenia w kuchni są mniej rygorystyczne niż w przypadku kuchenek gazowych – wzywanie osoby posiadającej uprawnienia do podłączania sprzętów AGD nie jest konieczne.

Najważniejsze jest bezpieczeństwo

Niezależnie od tego, na jaka kuchenkę się zdecydujesz, pamiętaj, że najważniejsze jest to, aby zakupione urządzenie było w pełni bezpieczne dla ciebie i domowników. Uwagę powinieneś zwrócić też na liczbę palników i zastosowane przez producenta rozwiązania, które mają chronić przed dostępem dzieci do urządzenia.

Treść inspirowana materiałami pochodzącymi z portalu www.dom.pl

Previous ArticleNext Article