Ciekawe

Mała czarna? Na zdrowie!

O kawie krąży wiele mitów. Jednych skutecznie one odstraszają, drugich przyprawiają po prostu o uśmiech. Jak więc naprawdę jest z tą kawą? Czy aż tak szkodzi, jak mówią niektórzy? Szukając odpowiedzi na to pytanie, warto sięgnąć po opinie ekspertów oparte na naukowych badaniach.

Właściwości kawy

Kawa to nie tylko smak i aromat, które zachwycają jej miłośników, ale również liczne właściwości prozdrowotne. Zawarte w kawie substancje aktywne oprócz tego, że pobudzają i skutecznie poprawiają nastrój, zmniejszają także ryzyko zachorowania na choroby serca. Badania naukowe potwierdzają także pozytywny wpływ na pracę trzustki, pęcherza moczowego i jelita grubego, które kawa chroni przed nowotworem. Dzięki temu, jeśli pijemy ją w rozsądnych ilościach, może pozytywnie wpłynąć na nasz organizm.

Znajdź swój ulubiony smak

To nie prawda, że każda kawa smakuje tak samo. Wręcz przeciwnie, bogactwo smaków potrafi skutecznie zaskoczyć. Dlatego też odwiedzając sklep z kawą warto pytać o to, skąd konkretna kawa pochodzi i jakimi nutami smakowymi się charakteryzuje. Brandy, papaja, prażone orzechy- to tylko niektóre z egzotycznych smaków. Otwórz się na nie, aby w końcu znaleźć swój ulubiony rodzaj kawy i móc rozkoszować się każdą filiżanką.

Jeżeli Twój organizm dobrze reaguje na kawę i nie ma żadnych przeciwwskazań, aby ją spożywać, pij na zdrowie! Łączyć możesz ją nie tylko z cukrem czy mlekiem, ale również z przyprawami, jak cynamon czy goździki. Wtedy jej smak z pewnością nigdy Ci się nie znudzi, a Ty będziesz doceniać jej wpływ każdego dnia.

Previous ArticleNext Article