Zdrowie i Uroda

Płyn micelarny – dobra alternatywa

Demakijaż to z pozoru prosta sprawa, ale kiedy zagłębimy się w szczegóły, wcale nie jest to zadanie oczywiste. Wszystko dlatego, że nie wszystkie dostępne obecnie kosmetyki do demakijażu nadają się do każdego rodzaju skóry. Problem mają osoby, które mają skórę wrażliwą i delikatną. Wówczas mleczka mogą okazać się zbyt obciążające. Ale na szczęście jest alternatywa.

Przechadzając się po drogeriach łatwo zauważyć, że wielu znanych producentów kosmetyków ma w swojej ofercie wodę micelarną. To właśnie ona może okazać się rozwiązaniem idealnym dla kobiet, które mają delikatną i wrażliwą skórę, a które potrzebują sprawdzonego kosmetyku do demakijażu. To właśnie ta woda może zapewnić niezwykły komfort i wygodę bez obciążania skóry. Zawarte w niej składniki są bowiem bardzo delikatne, ale jednocześnie skuteczne. Po umyciu twarzy nic na niej nie pozostaje, dlatego nie trzeba nawet myć jej dodatkowo. Wygodnie i skutecznie. Dodatkowo produkowane obecnie kosmetyki mają w składzie składniki ujędrniające i nawilżające, dlatego spełniają jeszcze kilka dodatkowych ról. Są idealne dla osób z suchą skórą.

Bezpieczne i wygodne oczyszczanie

Problem z demakijażem jest taki, że zwykle trzeba go stosować codziennie. To spore obciążenie szczególnie dla osób ze skórą wrażliwą. Oczywiście dostępne na rynku mleczka są skuteczne, ale czy są jednocześnie na tyle lekkie, żeby nie obciążać skóry? Niekoniecznie. Dlatego właśnie niezbędna jest skuteczna alternatywa, czyli woda micelarna, która obecnie dostępna jest niemalże w każdej drogerii czy aptece, a jej cena nie powinna nikogo przestraszyć – można ją kupić w cenie podobnej do ceny mleczka do demakijażu. Sprawa to, że ten wygodny o lekki kosmetyk nie tylko jest alternatywą, ale powoli staje się pierwszym wyborem wielu pań. To bardzo rozsądny wybór szczególnie, gdy ktoś ma problemy z suchą lub delikatną skórą, a mleczko używane regularnie tylko dodatkowo ją obciąża.

Nie tylko demakijaż

Oczywiście, jeśli chodzi o wodę micelarną to najważniejszym jej zadaniem we współczesnych kosmetykach jest możliwość dokonania szybkiego i skutecznego demakijażu, ale ma ona również wiele innych zastosowań. Przede wszystkim może być stosowana po prostu do mycia twarzy – po jej zastosowaniu nie następuje efekt „ściągania”, a ponieważ jej struktura jest maksymalnie zbliżona do wody, świetnie spełnia swoją rolę, ale czyści dokładniej i dogłębniej niż sama woda. Dodatkowo jest stosowana jako składnik innych kosmetyków, a wszystko dzięki niezwykłym właściwością miceli, czyli najważniejszego składnika każdej wody micelarnej.

Preparat z wodą micelarną znajdziesz w sklepie Farmona.

Previous ArticleNext Article
developer.com zobacz https://greenrepublic.pl/metal-w-twoim-wnetrzu-od-kwietnikow-po-stojaki-na-reczniki/