Ciekawe

Rodzaje obrazów i ich możliwości

Rodzaje obrazów i ich możliwości

Nie ulega wątpliwości, iż obrazy od wieki wieków są idealną ozdobą każdego mieszkania/lokalu. Obrazy możemy spotkać wszędzie – u koleżanki na kawie, w przychodni, w szkole czy nawet w galerii handlowej. Są ponadczasową oprawą pomieszczenia. Typy obrazów są różne, mogą przedstawiać martwą naturę, autoportret, abstrakcję i wiele innych zjawisk. Obecnie bardzo dużo zwolenników zyskały obrazy nowoczesne. Są zazwyczaj przejrzyste, mają żywą gamę kolorów i idealnie dopasowują się do większości pomieszczeń. Typy mogą być różne – od natury do abstrakcji. Mogą przedstawiać też jeden obiekt na gładkim, jednokolorowym tle. Często są to właśnie obrazy dwukolorowe; tło jako kolor numer jeden i obiekt, jako kolor numer dwa.

Słynne ostatnio stały się również obrazy 3D. Mają specyficzną głębię jeżeli chodzi o kolory. Dodatkowo jeden obiekt czy krajobraz może być przedstawiony na trzech osobnych obrazach. Wiesza się je blisko siebie, w niewielkiej odległości, tak, by pomimo rozdzielenia tworzyły spójną całość i zachowywały ład. Jest to niewątpliwe ciekawe uchwycenie i oryginalny sposób na przekazanie odbiorcy znaczenia dzieła. Kultowe stały się również obrazy szklane, które idealnie komponują się z eleganckimi wnętrzami, w których dominują stonowane kolory i jest zachowana klasyka. Obrazy szklane, jak sama nazwa wskazuje, pokryte są szkłem i w zasadzie same w sobie są eleganckie. Dla bardziej wymagających posiadaczy, obrazy szklane mogą być również dodatkowo podświetlane od spodu, co dodaje im niezwykłości i pozytywnej specyficzności. Warto wspomnieć, iż szklane dzieła pięknie odbijają światło, co dodaje im jeszcze większej głębi, a co za tym idzie, wzbudzają większy zachwyt u odbiorcy. Obrazy szklane niekoniecznie muszą być kwadratowymi/prostokątnymi płaskimi obiektami powieszonymi na ścianie. Coraz więcej osób decyduje się na taką opcję, na przykład w kuchni – są ciekawą alternatywą dla typowych płytek ściennych. Zazwyczaj są one w tematyce typowo kulinarnej. Przedstawiają warzywa/owoce, czy inne przybory kuchenne. Na czasie stały się również ostatnio obrazy z własnym zdjęciem. Typowo standardowe zdjęcia nasze lub bliskich w drewnianej ramce są coraz rzadziej spotykane. Obecnie stawia się na nowoczesność, której dostarczają właśnie obrazy z własnym zdjęciem. Kolorystyka i tworzywo, z którego są wykonane, to kolejny szereg możliwości, jakie mamy do wyboru. Mogą być to zarówno obrazy czarno białe, kolorowe czy sepia, płócienne, szklane czy najzwyklejsze papierowe. Obrazy z własnym zdjęciem są wybierane zazwyczaj przez młodych rodziców.

Coraz częściej po narodzinach dziecka, rodzice wybierają się do profesjonalnego fotografa, a nic tak pięknie nie odda atmosfery zdjęcia, jak właśnie obraz. Zatem w dziecięcych pokojach poza misiami i wszelkimi artykułami dla dzieci, można dojrzeć właśnie obraz przedstawiający potomstwo. Obrazy z własnym zdjęciem można wykorzystać również jako niezwykle oryginalny prezent na rocznicę ślubu czy jako prezent dla młodych małżeństw. Obrazy przedstawiające parę młodą czy wieloletnie małżeństwo, to z pewnością wzruszająca niespodzianka dla jubilatów/nowożeńców. Zatem – obrazy od wieki wieków widniały w naszych domach czy innych instytucjach. Jak wyżej zostało napisane – to ponadczasowa ozdoba każdego wnętrza, która ożywia i nadaje pomieszczeniu odpowiedniego charakteru. Istotny jest jednak fakt, by obrazy dobierać z rozwagą, aby spójnie zgrały się z resztą wystroju.

Previous ArticleNext Article