Ciekawe

Skuteczna walka z upływającym czasem!

Skuteczna walka z upływającym czasem!

Pierwsze zmarszczki pojawiają się na naszej twarzy już po ukończeniu 20-25 roku życia. Wynika to z szeregu czynników. Podstawowym jest oczywiście zmniejszająca się liczba włókien kolagenowych i kwasu hialuronowego wewnątrz skóry. Składniki te dopowiadają za odpowiednie nawilżenie oraz napięcie skóry.

Negatywne czynniki wpływające na stan skóry

Wśród czynników negatywnie wpływających na stan naszej skóry wymienia się przede wszystkim dobieranie nieodpowiednich kosmetyków (pełnych sztucznych składników), złą dietę, brak odpowiedniego nawodnienia organizmu. Również palenie tytoniu oraz nadmierne spożywanie alkoholu sprzyjają szybszemu wiotczeniu skóry. Czy możliwe jest zatrzymanie czasu i przywrócenie naszej skórze pięknego wyglądu? Okazuje się, że tak!

Medycyna estetyczna – poznaj jej możliwości

Współcześnie coraz więcej mówi się o możliwościach, jakie daje medycyna estetyczna. W Polsce otwiera się coraz więcej gabinetów z usługami tego rodzaju. Oferują one zabiegi odmładzające, obejmujące przede wszystkim twarz. Wśród najczęściej wybieranych zabiegów wymienia się wypełnianie bruzd nosowo-wargowych, konturowanie i wypełnianie ust, odświeżanie konturu twarzy oraz przywracanie odpowiedniej napiętości skóry. Możliwości jest naprawdę wiele!

Zabiegi medycyny estetycznej – co warto wiedzieć?

Zabiegi medycyny estetycznej wykonywane są przy użyciu specjalnych preparatów, w których skład wchodzi kwas hialuronowy. Jego zadaniem jest wypełnienie, a jednocześnie spłycenie zmarszczek oraz zapewnienie lepszego nawilżania skóry.

Czy zabiegi medycyny estetycznej wymagają specjalnych przygotowań? Nie. Poprzedzony konsultacją zabieg trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut, a efekty widoczne są już po jego zakończeniu. Efektem ubocznym może być opuchlizna, która znika jednak przed upływem 48 godzin. Efekty zabiegu utrzymują się od 9 do 12 miesięcy. Po tym czasie kwas hialuronowy jest usuwany z organizmu.

Previous ArticleNext Article