Ciekawe

Projektowanie logo firmy budowlanej działającej w sektorze ekologicznym

Budownictwo ekologiczne to coraz częstszy nurt wśród firm budowlanych… i bardzo dobrze. Podejście Eko jest nie tylko modne, ale – o czym warto głośno mówić – także potrzebne. Jednak nie zagłębiając się w materię oceny potrzeb rynku, przejdźmy od razu do sedna, czyli tego, jak zaprojektować logo firmy budowlanej, której działalność opiera się także o filozofię dbania o naszą planetę.

Logo firmy budowlanej – sygnet.

Projektując logo firmy budowlanej działającej w oparciu o filozofię oraz trendy Eko, można połączyć ze sobą w odpowiedni sposób dwa symbole. W odniesieniu do branży Eko może to być na przykład liść, a jeszcze lepiej drzewo ze względu na jego stabilność. W przypadku firmy stawiającej na ekologiczne materiały można też użyć symbolu recyklingu. Pomysłów jest dużo, jednak nie chcemy, aby logo firmy zajmującej się budową domu, równocześnie przypominało logo firm ogrodniczych lub producentów naturalnych kosmetyków. Dlatego używając takiej symboliki, trzeba być rozważnym.

Zdecydowanie symbole ekologiczne w logo firmy budowlanej muszą być dobrze połączone z grafikami przywodzącymi na myśl firmę budowlaną, ewentualnie być zastosowane samodzielnie w przypadku, gdy nazwa firmy wskazuje na jej docelową branżę. Sygnet zastosowany w firmie budowlanej – ekologicznej, może nadal oscylować także wokół projektów stricte budowlanych. Czy to symbol dachu, czy całego budynku może być jedynie dodatkowo wzmocniony odpowiednim kolorem lub detalem wychodzącym poza „standardy” branży.

Logotyp w logo firmy budowlanej stawiającej na ekologię.

Dobrze i fajnie stworzony logotyp dla firmy budowlanej, której jednym z założeń jest Eko-budownictwo, często sprawdza się o wiele lepiej jako całość logo, bez potrzeby tworzenia oddzielnego sygnetu. Symbole kojarzące się z ekologią mają to do siebie, że dobrze komponują się z nazwą firmy, a już niekoniecznie są jasne, gdy występują samodzielnie. Dodanie do nazwy pojedynczego, prostego symbolu kojarzącego się ze środowiskiem naturalnym może zrobić prostą, ale dobrą i efektywną pracę. Jedynie delikatny akcent czy odpowiednia kolorystyka także daje ciekawe opcje.

Logo firmy budowlanej a typografia dla kierunku Eko.

Z założenia firmy budowlane powinny stawiać na twarde i statyczne elementy i tak samo pewne, mocne fonty. Jednak w przypadku, gdy tworzymy logo firmy budowlanej, działającej także w Eko obszarach budownictwa można pokusić się (choć raczej w wyjątkowych sytuacjach) o nieco lżejsze rodzaje fontów. Czy można zastosować fonty będące pismem odręcznym? Można, ale trzeba do tego naprawdę super pomysłu.

Kolorystyka w logo firmy budowlanej nastawionej na ekobudownictwo

Nikogo chyba nie zaskoczy stwierdzenie, że w przypadku firmy budowlanej z misją ekologiczną, zastosowanie jasnozielonego koloru jest jak najbardziej właściwe. Trzeba jednak zastanowić się, czy kolor ten ma być użyty na całym logo? W ten sposób można utracić poczucie trwałości usług, a tego przecież nie chcemy, budując dom. W przypadku wątpliwości co do tego, czy całe zielone logo jest odpowiednie, proponujemy zastosować wyłącznie mały, zielony akcent, zwieńczający całość projektu.

Źródło: https://zlapgrafika.pl/sites/projektowanie-logo-firmy-budowlanej–na-co-zwrocic-uwage,61

Previous ArticleNext Article