Pomoc detektywa: sprawdź swoich pracowników

Zawód detektywa od dawna wzbudza ogromne emocje. Dzisiaj nie jest inaczej. Większość z nas kojarzy detektywa z osobą odpowiedzialną za wykrywanie zdrady. Tymczasem okazuje się, że detektyw może zajmować się również innymi sprawami. Ostatnio coraz częściej detektywi zajmują się sprawdzaniem pracowników na zlecenie właścicieli firm.

Wynajmowanie detektywa przez firmy

Właściciele firm bardzo często decydują się na zlecenie agencjom detektywistycznym sprawdzenia, czy przedstawione przez pracowników zwolnienie lekarskie jest zgodne z prawdą. Niejeden detektyw powie nam, że obecnie sprawdzanie pracowników przebywających na L4 jest jednym z najczęściej wykonywanych zadań. Pracownicy prześcigają się w pomysłach na oszukiwanie. Ostatnio niezwykle często praktykowane jest coś, co detektywi określają jako studiowanie na koszt pracodawcy i ZUS, czyli Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. O co chodzi? Osoba decyduje się na podpisanie umowy o pracę, a następnie błyskawicznie dostarcza wystawione na długi czas zwolnienie lekarskie. W tym czasie rozpoczyna naukę na jednej z uczelni wyższych. Studiować może bez problemów, a pracodawca wypłaca w tym czasie pensję. W takiej sytuacji celem pracodawcy jest oczywiście dyscyplinarne zwolnienie takiej osoby. Najpierw musi on jednak udowodnić, że tak jest w istocie. Właśnie w tym względzie przydaje się wsparcie profesjonalnego detektywa.

Pomoc detektywa w firmie w wielu wypadkach okazuje się być nieoceniona. Decydując się na usługi takiego specjalisty, trzeba jedna pamiętać, aby postawić na detektywa działającego legalnie i posiadającego stosowne uprawnienia.

Artykuł napisany we współpracy z Agencją detektywistyczną www.blackcat24.pl