Zdrowie i Uroda

Zastosowanie bazy do paznokci

Jeśli chcesz przez długi czas cieszyć się idealnym wyglądem paznokci to zdecyduj się na manicure hybrydowy. Niezbędnym kosmetykiem wykorzystywanym podczas zdobienia hybrydowego jest baza do paznokci. To od niej zależy głównie trwałość, wytrzymałość oraz wygląd manicure. W tym artykule wyjaśnimy, jak stosować bazę do paznokci.

Czym jest baza do paznokci?

Podczas malowania paznokci lakierem hybrydowym nie tylko baza jest ważna, ale również dobór odpowiedniego koloru oraz wykończenie stylizacji topem. Właściwie dobrana baza wypełnia ubytki, wyrównuje wszelkie mankamenty, a do tego skutecznie ujednolica powierzchnię paznokci. Dodatkowo powoduje, że sam lakier nie pęka i się nie odpryskuje, a kolejne warstwy kosmetyków znacznie lepiej przylegają do paznokcia. Trwałość nałożonej warstwy kolorystycznej także przedłuża się dzięki bazie. Dzięki temu kolor utrzymuje się zdecydowanie dłużej niż bez pokładu i jest bardzo wytrzymały. Należy pamiętać, że w kilku wariantach dostępne są bazy do paznokci. Różnią się dodatkowymi funkcjami oraz przeznaczeniem.

Rodzaje baz do paznokci

Największym zainteresowaniem cieszy się oczywiście baza klasyczna, która dedykowana jest dla naturalnej płytki paznokcia, która nie wymaga przedłużania. Tego typu baza chroni płytkę przed uszkodzeniami i zwiększa przyczepność lakieru. Nie odbarwia również docelowego lakieru hybrydowego, ponieważ jest z reguły bezbarwna. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że do bardzo delikatnej i wymagającej płytki paznokcia polecana jest baza witaminowa, która jest wzbogacona o składniki odżywcze, czyli witaminy z grupy B i A. Działa identycznie jak wersja klasyczna, ale dodatkowo regeneruje i wzmacnia płytkę, a także wpływa na zdrowy wygląd paznokci. To wszystko powoduje, że paznokcie nie są tak podatne na łamanie.

Aplikacja bazy

W przypadku kruchych i łamliwych paznokci najlepiej sprawdzi się baza przedłużająca. Wzmacnia i utwardza płytkę, a do tego zwiększa przyczepność lakieru i topu. Jest to idealna alternatywa dla przedłużania paznokci żelem. Warto podkreślić, że pierwszą warstwą, którą nakładamy na płytkę paznokcia jest baza. Specjalny preparat, który chroni paznokcie to baza hybrydowa. Bazę stosuje się, żeby połączyć płytkę paznokcia z warstwami hybrydy lub żelu. Kosmetyk zapobiega przede wszystkim odpryskiwaniu i pękaniu lakieru hybrydowego. Nałożenie bazy wyrówna powierzchnię płytki i przygotuje paznokieć na nałożenie pierwszej warstwy lakieru. Możliwość odbudowy płytki paznokcia dają bazy hybrydowe o gęstej konsystencji. Baza do paznokci ma także odżywcze właściwości, dlatego warto ją stosować regularnie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie baza do paznokci.

Previous ArticleNext Article