Ciekawe

Sadzonki iglaków – skąd ich popularność w Polsce?

Gdyby odbyć wycieczkę po polskich ogrodach oraz ogródkach działkowych zauważylibyśmy jedną prawidłowość, która łączy większość z nich. Otóż ważne miejsce w aranżacji zieleni zajmują tam drzewa iglaste. Sadzonki tych roślin są w naszym kraju szalenie popularne – z czego to wynika i dlaczego warto kupować właśnie sadzonki iglaków, kosztem innych gatunków?

 

Sadzonki iglaków – harmonia i porządek w ogrodowym krajobrazie

 

Wśród bestsellerów do przydomowych ogrodów nieustająco można znaleźć sadzonki drzewek iglastych. Rosną one równo, niepospiesznie, gwarantując przyjemny dla oka efekt żywopłotów czy zielonych skupisk. Ich jednolity, gęsty pokrój oraz niezmienna kolorystyka sprawiają, że sadzonki iglaków z www.ogrodowymlyn.pl są  elementami nadającymi harmonii w każdym ogrodzie. Dzięki nim krajobraz jest kompletny, uporządkowany. Ze względu na naturalną zieleń, sadzonki iglaków, jak tuje czy cisy, są przepięknym tłem dla innych nasadzeń dekoracyjnych. W ich otoczeniu chętnie instaluje się ławeczki, huśtawki czy altany ogrodowe, gdyż zapewniają poczucie obcowania z naturą, intymność i relaksacyjną atmosferę.

 

Sadzonki iglaków – zimozielone, zawsze atrakcyjne

 

Jednym z głównych atutów, jakie posiadają sadzonki drzew iglastych, jest fakt, że nawet mimo okresu jesienno-zimowego, utrzymują one atrakcyjny wygląd. Ich igły pozostają zielone, przez co krajobraz wokół domu jest żywszy i bardziej optymistyczny. Sadzonki iglaste ślicznie prezentują się zwłaszcza w okresie zimowym, gdy pokrywa je warstwa puchu śnieżnego. Są też wdzięcznym elementem dekoracyjnym, gdyż można na nich wieszać lampki świąteczne.

 

Zimozielone sadzonki iglaków pozwalają też utrzymać cechy żywopłotu przez cały rok. Jeśli więc oczekujemy, że np. żywopłot będzie dla nas barierą dla wzroku przechodniów czy sąsiadów, lepiej postawić na takie sadzonki roślin, które nie zrzucają liści na zimę. Sadzonki drzew i krzewów iglastych nadają się do tego wyśmienicie.

 

Sadzonki iglaków – zróżnicowane walory dekoracyjne

 

Ze względu na olbrzymią popularność żywotników, czyli tui w naszym polskim krajobrazie, można odnieść wrażenie, że wszystkie sadzonki iglaste są takie same albo podobne. Nic bardziej mylnego. Warto rzucić okiem do polskich serwisów, jak OgrodowyMlyn.pl, gdzie w ofercie znajdziemy także inne sadzonki drzew i krzewów iglastych, jak choćby przepiękne cyprysiki, wcześniej wspomniane cisy, jałowce czy świerki. Mnogość dostępnych tam odmian robi wrażenie. Okazuje się, że sadzonki iglaków występują w dziesiątkach odmian kolorystycznych, od tych ze srebrzystą i niebieską barwą igieł, bo odmiany, których bujne gałązki mienią się intensywnie cytrynowym kolorem.

Previous ArticleNext Article