Mieszaj ekologicznie – co warto wiedzieć o nowoczesnych domach drewnianych?

Marzenie o własnym domu jeszcze nigdy nie było tak proste w realizacji – wszystko za sprawą licznych deweloperów, możliwości budowania na własny rachunek. Alternatywą są również domy z drewna. Dawniej sama budowa mogła trwać latami. Dzisiaj pod dostatkiem mamy nie tylko same materiały budowlane, ale również ekipy, które wzniosą dom dla nas. Potrzebne są jedynie… pieniądze. Read more

Ile kosztuje dom z drewna i jak długo się go buduje?

Ile kosztuje dom z drewna i jak długo się go buduje?

Domy drewniane znamy przede wszystkim ze skandynawskich filmów czy książek – kojarzone są z naturą i ogniem trzaskającym w kominku wewnątrz. Czy w Polsce ten rodzaj budownictwa się sprawdzi? Zdecydowanie tak – widać to po ilości realizacji w każdym województwie. Co sprawia, że domy drewniane są tak atrakcyjne dla Polaków? Warto przyjrzeć się im z bliska! Read more

Ekologiczny dom – jak go stworzyć od zera?

Ekologia stanowi coraz ważniejsze zagadnienie w naszych codziennych działaniach – pragniemy żyć ekologicznie, jeść ekologicznie i ubierać się ekologicznie. Zachowania proekologiczne mają kolosalny wpływ na środowisko naturalne wokół nas. Im większa świadomość konsekwencji naszych zachowań, tym większa szansa na to, ze nasze dzieci będą żyć w świecie pełnym zieleni i zwierząt.
Read more

Budowlane SOS- nietypowa działka to nie problem!

Polacy coraz chętniej decydują się na budowę własnego domu – nawet niewielka działka pozwala na stworzenie ciekawego i funkcjonalnego projektu domu dla czteroosobowej rodziny. Chęć posiadania własnego domu jest zrozumiała: Polacy wspominają najczęściej o większej przestrzeni dla siebie, możliwości posiadania ogrodu czy tarasu. Wiele z nich wspomina również o prywatności oraz możliwościach związanych z powiększaniem rodziny.
Read more

Czy da się zaoszczędzić podczas budowy domu?

Czy da się zaoszczędzić podczas budowy domu?

Budowanie własnego domu to nie lada wyzwanie dla naszej cierpliwości oraz portfela. Przygotowując się do rozpoczęcia budowy musimy liczyć się ze sporymi kosztami oraz niedociągnięciami ze strony niekompetentnych budowniczych. Zanim jednak zaczniemy martwić się na zapas warto zrobić kosztorys. Czy mamy szansę zaoszczędzić na jakimkolwiek elemencie budowy? Okazuje się, że tak!
Read more