Ciekawe

Chanca Piedra – zioło idealne na problemy z układem pokarmowym?

W dobie coraz większej ilości spożywanych niezdrowych produktów i powszechnego zabiegania, któremu towarzyszy bardzo szybkie spożywanie posiłków, a także nieregularność w ich przyjmowaniu, coraz więcej osób ma poważne problemy z układem pokarmowym, których pozbyć można się między innymi stosując rozmaite zioła, a jednym z nich jest tajemnicza Chanca Piedra, która podbijać zaczyna serca Polaków interesujących się medycyną naturalną.

Chanca Piedra — egzotyczne zioło robiące karierę nad Wisłą

Chanca Piedra właściwości swoje wyjawiła już starożytnym, którzy stosowali ja na rozmaite dolegliwości. Chociaż najpopularniejsza nazwa tej rośliny oznaczająca „łamacz kamieni” pochodzi z języka hiszpańskiego, znana ona była nie tylko Indianom ameryki Łacińskiej, ale także starożytnym Indusom, Chińczykom czy Afrykańczykom. Chanca piedra właściwości i nazwę zawdzięcza licznym substancjom, które sprawiają, że zioło to usuwa kamicę żółciową oraz nerkową. Poza tym działa silnie przeciwzapalnie. Od niedawna jest popularna także w Polsce, a charakteryzująca Chanca Piedra cena przystępna dla każdego czyni tę roślinę świetną alternatywą dla mieszanek ziołowych używanych przez polską medycynę ludową.

Ratunek dla wątroby

Wiele problemów z trawieniem wynika przede wszystkim z zaburzeń pracy wątroby. Biorąc pod uwagę fakt, że w przypadku Chanca Piedra cena jest dość niska i porównywalna jest z innymi popularnymi przy dolegliwościach wątrobowych ziołami, warto dać szansę tej egzotycznej roślinie. Poza suszonym zielem można kupić też suplement diety – Chanca Piedra w takiej formie jest równie skuteczna, co dostępne w sklepach zielarskich suszone ziele.

Suszone ziele a suplementy

Aby zaoszczędzić cenny czas potrzebny na przygotowanie wywaru z ziela, warto wybrać suplement diety – Chanca Piedra jest wszak dla wielu osób zbyt problematyczna w przygotowaniu, gdyż nie każdy ma czas taki wywar przygotować. Podobnie jak w przypadku popularnej sylimaryny, w czasie terapii trzeba przyjmować ziele lub suplement regularnie. Osoby niemające czasu na sporządzanie wywaru często przyjmują go w sposób nieregularny, co kończy się zerowym efektem terapii. Dlatego też wiedząc, że nie będzie się mogło przygotować go codziennie, najlepiej kupić właśnie suplement, który chociaż droższy, będzie bardziej wygodny w stosowaniu i będzie zachęcał swoją formą do regularności w przyjmowaniu go. Chanca Piedra to istny balsam dla układu pokarmowego, gdyż reguluje procesy trawienne. Warto dać więc jej szansę.

Previous ArticleNext Article