Dom i Wnętrze

Popularne balustrady szklane

Coraz bardziej popularnym materiałem, który jest wykorzystywany w bardzo wielu miejscach, są balustrady szklane. Jest to jeden z elementów nowoczesnego budownictwa. Przykładowo balustrady szklane w Warszawie są bardzo popularne. Jednak czy również spotkamy je w innych regionach Polski?

Gdzie możemy zastosować balustrady szklane?

Balustrady szklane tak naprawdę dopiero od niedawna podbił nasz rynek. Jest to spowodowane nowymi technikami montażu, a także nowoczesnymi materiałami budowlanymi. Przede wszystkim najważniejszym materiałem, który został unowocześniony, jest szkło. Każdy z nas dobrze zna ten materiał. Charakteryzuje się ono strukturą amorficzną, co sprawia, iż często jest bardzo kruche. Z tego powodu tak wiele osób nie wyobraża sobie jego zastosowania do różnego rodzaju balustrad. Jednak obecnie technologia bardzo prężnie się rozwinęła i tym samym szkło zostało dzięki specjalistycznym, nowoczesnym materiałom umocnione. Z tego powodu możemy je zastosować przykładowo jako wypełnienie balustrad szklanych. Zazwyczaj możemy je spotkać w nowoczesnych budynkach. Przykładowo balustrady szklane Warszawa znajdują się w jednym z Sądów, a także na prywatnych Uczelniach Wyższych. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jednak tego typu produkty również znajdują zastosowanie w szkołach oraz przedszkolach. Wielu ludziom z pewnością wydaje się to niebezpieczne, jednak nowoczesne materiały, których użyto do ich konstrukcji sprawiają, iż jest to w pełni bezpieczny produkt. Nawet gdy dziecko w dużym impetem wpadnie na tego typu balustradę, nic mu się nie stanie. Jeżeli pragniemy znaleźć więcej przykładów tego typu zastosować, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową hasło „balustrady szklane Warszawa”.

Folie PVB wykorzystywane w balustradach szklanych

Jak już wcześniej wspomniano, balustrady szklane są bezpiecznym produktem. Zawdzięczają to swojej skomplikowanej budowie. Podczas ich produkcji użyto specjalnych folii, które pokrywają szkło. Dzięki temu nawet w przypadku, gdy dziecko jak już wcześniej wspomniano, z ogromną siłą uderzy w balustradę, szkło się nie rozsypie, a nasze dziecko uniknie skaleczenia. Dzieje się tak za sprawą folii, która niejako skleja naszą powierzchnię szkła. Jest to popularna folia PVB (poliwinylobutyral), która podczas produkcji umieszczana jest pomiędzy taflami szkła. Nie musimy mieć obaw, iż podczas nagłego wypadku i tym samym uderzenia w taflę szkła, folia się odklei, a nasze dziecko się skaleczy. Warto wiedzieć, iż podczas produkcji folia została przyklejona do szkła w bardzo wysokiej temperaturze, dzięki temu tworzy ze szkłem jedną całość. Jej standardowa grubość to około 0,38 milimetra. Jednak wielu producentów decyduje się na ułożenie kilku jej warstw, aby zwiększyć bezpieczeństwo.

W dzisiejszych czasach technologia bardzo się rozwinęła. Przykładem mogą być nowoczesne balustrady szklane. Jeżeli pragniemy dowiedzieć się, jak wyglądają, wystarczy wpisać w internecie frazę „balustrady szklane Warszawa” lub też „zastosowanie balustrad szklanych”.

Previous ArticleNext Article