Dom i Wnętrze

Jak zacienić taras w sposób praktyczny?

Odpoczynek na tarasie czy w ogrodzie to świetna forma relaksu dla wszystkich domowników. Przestrzeń taka może też służyć do zapraszania bliskich i znajomych do wspólnego biesiadowania. Aranżując taką przestrzeń, warto zastanowić się, jak zacienić taras, by miejsce to chronione było przed silnym słońcem w lecie?

 

Parasol ogrodowy – sprawdzony sposób na to, jak zacienić taras

Nie ma wątpliwości, że parasole to najczęściej stosowany sposób na to, jak zacienić taras. Nowoczesne parasole różnią się jednak od produktów dostępnych na polskim rynku jeszcze 10-15 lat temu. Dzisiaj parasole projektowane są z myślą o wygodzie użytkowników – posiadają one wiele punktów regulacji, mogą być osadzone na jednej z wielu podstaw (np. z hamulcem lub na podstawie do wkopania w ziemię). Parasol opiera się na głównej osi wykonanej z aluminium. Malowane proszkowo aluminium jest wysoce odporne na zmienne warunki atmosferyczne, korozję. Oś osadzana jest na ruchomej stopie, która pozwala na rotowanie całej konstrukcji. Na uwagę zasługuje czasza parasola – jest ona wykonana z tkaniny poliestrowej okrytej warstwą poliuretanu. Taka tkanina jest odporna na ścieranie, wnikanie kurzu, jak również na płowienie wynikające z promieniowania UV.

 

Jak zacienić taras przy pomocy pergoli?

Funkcjonalne pergole ogrodowe to ciekawa nowość na polskim rynku. Wznoszone modułowo konstrukcje posiadają dach wykonany z ruchomych lameli, który pozwala na regulowanie ilości światła wpadającego na taras. Pergole wznoszone są z elementów modułowych, zintegrowana rynna pozwala na odprowadzenie nadmiaru wody deszczowej poza obręb tarasu. Jak zacienić taras przy pomocy pergoli? Wystarczy odpowiednio ułożyć lamele dachowe. Dach w pozycji całkowicie zamkniętej skutecznie chroni zarówno przed słońcem, jak i niespodziewanym deszczem.

Previous ArticleNext Article