Motoryzacja

Automatyczne rozliczanie czasu pracy kierowców

Czas pracy zawodowych kierowców, którzy prowadzą samochody ciężarowe musi być skrupulatnie ewidencjonowany. Bez tego kierowcy narażają się na ryzyko ogromnych kar, których z pewnością nie chcieliby doświadczyć. Kierowcy często podróżują z jednego państwa do drugiego co zmienia postać prawa i obowiązki, które muszą spełnić. Na szczęście automatyczne rozliczanie czasu pracy kierowców pochodzące od telematyki wspomaga ich w tym trudnych zadaniu.

Cyfrowy tachograf z telematyką dla firmy TSL

Często kierowcy, zwłaszcza Ci młodzi mają problemy z odczytywaniem danych z tachografu. Dla świeżych adeptów pracy kierowcy jest on niejednokrotnie niezrozumiały i trudny do ,,ogarnięcia”. Również nawet Ci starsi kierowcy czasem potrafią się pomylić. Wtedy złe obliczenie swojego czasu pracy i zjechanie na przerwę w złym momencie może wiązać się z dotkliwymi karami. Wtedy automatyczne rozliczanie czasu pracy kierowców z opcją cyfrowego tachografu jest naprawdę na wagę złota!

Wraz z systemem telematycznym rozliczanie urlopów, przerw w pracy, zwolnień czy delegacji jest o wiele łatwiejsze. System wspomaga kierowcę nie tylko podczas jego pracy w terenie, ale również przedsiębiorcę w sytuacji kontroli firmowych. Wszystkie dane dotyczące przerw i urlopów są zapisywane w specjalnej chmurze. Dzięki temu przedsiębiorcy mogą z spokojem przekazywać wszystkie dane kontrolerom bez obaw o to, że coś im ,,uciekło”. tutaj po prostu o wiele trudniej się pomylić! Przedsiębiorcy mają ogromną liczbę obowiązków na głowie i każda pomoc jest dla nich ważna. W przypadku kontrolowaniu czasu pracy kierowców telematyka nie ma sobie równych!

Telematyka od DBK

Systemem telematycznym, który charakteryzuje się takimi parametrami jest Dbkfleetmanagement. To system zainicjowany przez Grupę DBK, która dołożyła wszelkich starań aby ułatwić przedsiębiorcom życie i zabezpieczyć ich portfele przed bolesnymi karami finansowymi. System działa również na innych frontach wspomagając pracę kierowników firm TSL podczas innych, najróżniejszych zadań.

Previous ArticleNext Article