Zdrowie i Uroda

Czy jeden zabieg mezoterapii ma sens?

Zabieg mezoterapii igłowej ma swoją kilkudziesięcioletnią historię. Na przestrzeni dekad zachodziły zmiany w obrębie sprzętu, technik i preparatów stosowanych w trakcie przeprowadzania tej procedury. Dzięki temu zwiększyła się nie tylko precyzyjność, ale i skuteczność mezoterapii. Już po pierwszym zabiegu są widoczne rezultaty jego wykonania. Jak wygląda jego przebieg? Jakich efektów można po nim oczekiwać? Czy jedna sesja wystarczy, czy lepiej umówić się na serię zabiegów?

Czym jest mezoterapia igłowa?

Zabieg mezoterapii igłowej wchodzący w zakres medycyny estetycznej to procedura, która polega na wykonywaniu niewielkich nakłuć na wybranym obszarze skóry. Poprzez wspomniane mikronakłucia wprowadza się wcześniej dobrany, dedykowany konkretnemu pacjentowi preparat, którego głównym składnikiem jest substancja czynna. Jej zadaniem może być np. rewitalizacja skóry, rozjaśnianie przebarwień bądź zmniejszenie widoczności zmarszczek. Jak twierdzi lekarz Mirosław Rodak z Akademii Zdrowia i Urody Natura Med w Nowym Sączu, zabieg ten może również przeciwdziałać wiotkości skóry.

 

Aby skorzystać z tego zabiegu, najeży najpierw umówić się na konsultację z lekarzem medycyny estetycznej. Bada on stan skóry, postępowość zachodzących w jej obrębie zmian i pod tym kątem ustala, jaki preparat umożliwi poprawę kondycji głębszych warstw skóry. To ważne, by podczas rozmowy z lekarzem dostarczyć wszelkie informacje na temat obecnego stanu zdrowia, ewentualnych alergii i innych przeciwwskazań, które w przypadku zatajenia mogą być przyczyną poważnych komplikacji.

Przed i po zabiegu mezoterapii igłowej

Przed zabiegiem obszar poddawany mezoterapii igłowej jest dokładnie oczyszczany i dezynfekowany. To niezbędny etap mający na celu maksymalnie zmniejszenie ryzyka wystąpienia infekcji. Po całej procedurze, która trwa około 20 minut, twarz pacjenta może być zaczerwieniona i opuchnięta. Obrzęk znika zazwyczaj w ciągu doby po zabiegu. Mogą również wystąpić niewielkie zasinienia.

 

Tego samego dnia zaleca się, by nie wykonywać makijażu — skóra powinna odpocząć i mieć możliwość regeneracji po ingerencji medycznej. Stopniowo będzie można zauważyć poprawę kondycji skóry, a także jej napięcia, nawilżenia, wygładzenia, czy odżywienia.  Po około dwóch tygodniach można w pełni ocenić rezultaty.

 

Warto dodać, że zabieg, jakiemu poddana została skóra, powoduje powstawanie kontrolowanego stanu zapalnego. Jej regeneracja będzie zatem przebiegać stopniowo — nawet przez kilka tygodni.

Jeden zabieg — jakie są jego rezultaty?

Po jednym zabiegu mezoterapii igłowej można zauważyć, że skóra przechodzi wzmożony proces regeneracyjnej odnowy. Będzie miało to związek z produkowanymi w większej ilości włóknami kolagenowymi i elastyną. Te białka budulcowe doprowadzą do zagęszczenia struktury skóry, jak i poprawy jej elastyczności, jędrności i napięcia.

 

Jeśli natomiast chodzi o aparycję pacjenta, twarz będzie wyglądać na bardziej  wygładzoną. Mniejsze zmiany zmarszczkowe mogą ulec spłyceniu, tak samo jak i niewielkie blizny lub plamy będą mniej widoczne.

Czy jeden zabieg wystarczy, by osiągnąć oczekiwane rezultaty?

Mezoterapia igłowa jest popularnym zabiegiem, gdyż już po pierwszej przeprowadzonej procedurze są widoczne rezultaty jej wykonania. Należy jednak pamiętać, że uwarunkowania ludzkiego organizmu są kwestią bardzo indywidualną. Dlatego też postęp regeneracji u każdego pacjenta może przebiegać w większym lub mniejszym stopniu.

 

Kolejny aspekt, które należy rozważyć, to poziom zaawansowania zmian, z jakimi zmaga się pacjent. Jeżeli mowa tutaj o dużych przebarwieniach, głębokich zmarszczkach i bruzdach, czy wysokim poziomie wiotkości skóry, wtedy konieczna będzie seria zabiegów. Jeśli natomiast zmiany nie są zbyt widoczne, jedna sesja może okazać się wystarczająca.

 

Mezoterapia igłowa działa pobudzająco, odżywiająco i odmładzająco na skórę. Warto zastanowić się nad korzystaniem z tej metody regularnie w określonych odstępach czasu w ramach rutynowej pielęgnacji skóry, by podtrzymać uzyskane efekty. Jeśli rozważasz ten zabieg również u siebie, omów jego przebieg na konsultacji w Akademii Zdrowia i Urody Natura Med w Nowym Sączu.

Previous ArticleNext Article