Zdrowie i Uroda

Dlaczego warto rozważyć depilację laserową?

Depilacja laserowa to alternatywa dla mniej trwałych metod usuwania owłosienia, takich jak golenie czy woskowanie. Poznaj zalety epilacji laserowej.

Dlaczego warto rozważyć depilację laserową?

Coraz więcej kobiet decyduje się porzucić depilatory i maszynki na rzecz trwalszych i bardziej skutecznych metod, takich jak depilacja laserowa. Wykonasz ją w dobrych salonach kosmetycznych i klinikach medycyny estetycznej. Dlaczego warto zdecydować się na laserowe usuwanie owłosienia i jakich efektów można się spodziewać?

Na czym polega depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to zabieg bezpieczny, mało inwazyjny i bardzo skuteczny. Nie wymaga znieczulenia i nie powoduje poważnych skutków ubocznych. Ewentualne podrażnienia po zastosowaniu lasera znikają bardzo szybko. Światło lasera powoduje trwałe uszkodzenie mieszka włosowego, ale nie narusza przy tym delikatnej struktury naskórka. Energia lasera skutecznie uszkadza mieszek włosowy i uniemożliwia mu ponowny wzrost.

Podczas pojedynczego zabiegu możliwe jest usunięcie części owłosienia, ponieważ laser działa tylko na włosy w fazie aktywnego wzrostu (anagenu). Dlatego w każdym przypadku konieczna jest seria zabiegów. Pozwala to na wyłapanie wszystkich włosków w fazie anagenu. Specjaliści zalecają najczęściej serię co najmniej 6 zabiegów w odpowiednich, kilkutygodniowych odstępach. Raz usunięte włosy już nie odrastają. Ewentualnie mogą pojawić się pojedyncze cienkie włoski, które można usunąć podczas tzw. zabiegów przypominających, wykonywanych mniej więcej raz w roku.

Jaki typ owłosienia można usuwać przy pomocy lasera do depilacji?

Depilacja laserowa to dziedzina, która wciąż się rozwija. Jeszcze do niedawna niemożliwe było usuwanie owłosienia w jasnym i rudym kolorze oraz przeprowadzanie zabiegów u osób z ciemną karnacją. Nowoczesne lasery do depilacji już to umożliwiają. W Klinice Miracki w Katowicach skorzystasz z depilacji laserowej Thunder MT, która działa niezależnie od koloru włosów czy fototypu skóry. Laser ten działa w technologii neodymowo-yagowej, dlatego jest niezawodny w usuwaniu nie tylko ciemnych, ale też jasnych włosów i można go stosować u osób o śniadej karnacji.

Czy laserową depilację można wykonywać latem?

Jednym z najczęściej powielanych mitów jest to, że zabiegów laserowych nie można wykonywać latem. Tymczasem specjaliści zapewniają, że depilację laserową można przeprowadzić o każdej porze roku. Ważne, aby pamiętać, że w trakcie terapii oraz przez kilka tygodni po jej zakończeniu należy unikać ekspozycji na promieniowanie słoneczne. Nie musisz jednak rezygnować z wyjścia na plażę czy basen – wystarczy zastosować krem z filtrem. Laser osłabia właściwości fotoochronne skóry. Narażenie jej na ekspozycję na promieniowanie UV może spowodować powstanie przebarwień.

Efekty laserowego usuwania owłosienia

Najważniejszym efektem, jakiego każdy oczekuje po depilacji laserowej, jest trwałe usunięcie owłosienia. Zabieg ten uwolni Cię od konieczności częstego używania maszynki do golenia czy depilatora. To jednak nie wszystko. Okazuje się, że depilacja laserowa wpływa korzystnie na kondycję skóry. Warto zdecydować się na zabieg gdy mamy problem z wrastaniem włosków i zapaleniem mieszków włosowych. Problem ten często występuje po stosowaniu tradycyjnych metod depilacji. Ponieważ laser trwale uszkadza mieszek włosowy, uniemożliwia również wrastanie włosa.

Depilacja laserowa polecana jest również kobietom zmagającym się z tzw. hirsutyzmem, czyli nadmiernym owłosieniem typu męskiego. Dzięki zastosowaniu lasera pozbędziesz się szpecących, czarnych włosków i odzyskasz pewność siebie. Zaburzenia hormonalne mogą jednak sprawić, że włosy odrosną szybciej niż w przypadku osób o prawidłowej gospodarce hormonalnej. Warto więc przy okazji zadbać o swoje zdrowie i podjąć leczenie endokrynologiczne.

Dowiedz się więcej o depilacji laserowej skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Katowicach

Zapraszamy też na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/

Previous ArticleNext Article