Drugi podbródek to problem, który najczęściej występuje u osób z predyspozycjami genetycznymi do nadwagi lub chorobami na tle hormonalnym. Zdarza się jednak, że jego występowanie jest uwarunkowane niewłaściwą dietą, bogatą w produkty zawierające cukier i tłuszcze. Brak zbilansowanego pod względem odżywczym menu oraz zbyt mała aktywność fizyczna w połączeniu z używkami mogą prowadzić do pojawienia się drugiego podbródka. Niekiedy jednak przyczyną jest ukształtowanie żuchwy, jak i zwiększająca efekt podwójnego podbródka wiotka skóra. W jaki sposób można sobie z nim poradzić? Czy ćwiczenia są wystarczające, by uporać się z tym problemem?
Jak poradzić sobie z drugim podbródkiem?
W przypadku drugiego podbródka istnieje kilka możliwości radzenia sobie z nim. Najlepszą opcją jest jednak połączenie wszystkich metod, by uzyskać jak najszybciej satysfakcjonujące efekty i je utrzymać. Mowa tutaj o ćwiczeniach i zabiegach medycyny estetycznej.
Nie da się ukryć, iż medycyna estetyczna to sposób na dużą aktywację tkanek i eliminowanie drugiego podbródka, za którym najczęściej kryje się dodatkowa tkanka tłuszczowa. W celu jej redukcji można zdecydować się np. na zabieg lipolizy, kiedy to lekarz w obszarze podbródka aplikuje specjalne substancje o działaniu odchudzającym. Ich iniekcja powoduje uszkodzenie i rozpuszczanie komórek tłuszczowych, które następnie w wyniku przemiany materii trafiają do krwioobiegu i są wydalane z organizmu.
Lipoliza jest opcją pośrednią pomiędzy chirurgią plastyczną a ćwiczeniami, które w niektórych przypadkach mogą okazać się mało skuteczne lub nie przynosić oczekiwanych rezultatów. Lipolizę wykonuje się zazwyczaj w serii kilku zabiegów, co ustala się indywidualnie z lekarzem podczas konsultacji.
Ćwiczenia na podbródek — z czym się wiążą?
Wśród domowych sposobów na poradzenie sobie z drugim podbródkiem jest kilka opcji, które można wprowadzić do swojej codziennej rutyny i troski o własny wygląd. To chociażby utrzymanie wyprostowanej postawy i pamiętanie o tym, by nie pochylać się nadmiernie oraz utrzymywać podbródek mocniej zadarty. Wiele osób ma tendencję do garbienia się, pochylania, co skutkuje wizualnie efektem drugiego podbródka.
Brak aktywności fizycznej również może być przyczyną omawianej przypadłości. Brak możliwości spalania nadmiernej tkanki tłuszczowej i jednoczesne spożywanie pokarmów obfitujących w tłuszcz nie służy zachowaniu szczupłej sylwetki. Może być także przyczyną gromadzenia się komórek tłuszczowych w okolicy podbródka.
Ćwiczenia na drugi podbródek nie są skomplikowane, jednak przy ich wykonywaniu liczy się precyzja i systematyczność. Należy także pamiętać o tym, iż na efekty trzeba będzie trochę poczekać, a także konieczne będzie połączenie ćwiczeń z odpowiednią dietą, służącą zredukowaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej. Jeśli przyczyn drugiego podbródka można dopatrywać się w kwestiach zdrowotnych, do dwóch powyższych aspektów należy dodać obowiązkową wizytę u swojego lekarza prowadzącego.
Zestawy ćwiczeń często łączą w sobie aktywność ruchową i masaże mające na celu pobudzenie krążenia i zwiększenie napięcia skóry, która również w swojej wiotkiej postaci sprzyja nieestetycznej, podwójnej fałdzie pod brodą.
Czy ćwiczenia na drugi podbródek są skuteczne?
Wszystko zależy od regularności ćwiczeń, ich odpowiedniego doboru, precyzji i prawidłowego ich wykonywania, a także osobistych predyspozycji zdrowotnych oraz wieku. Wraz z przemijającymi latami tendencja skóry do wiotczenia wzrasta, a to sprzyja powstawaniu drugiego podbródka.
Trzeba mieć na uwadze, iż rezultaty ćwiczeń mogą być częściowe i nie zawsze umożliwiać całkowite pozbycie się drugiego podbródka. Może to być jednak środek na wzmocnienie mięśni w okolicy szyi i poprawę elastyczności oraz napięcia skóry. Większą skuteczność może jednak przynieść połączenie odpowiedniej, codziennej pielęgnacji tej partii ciała z zabiegami medycyny estetycznej i omawianymi ćwiczeniami.
Jeśli zatem szukasz sposobu na zwiększenie skuteczności prowadzonych ćwiczeń i chciałbyś zasięgnąć porady lekarza z zakresu medycyny estetycznej, możesz umówić się na wizytę w Klinice Novoderm w Łodzi.