Dom i Wnętrze

Farbą Dekoral możesz zmienić wygląd swoich pomieszczeń w domu

Coraz częściej odchodzi się przy aranżacji wnętrz od tradycyjnych tapet, zamieniając je na wygładzanie ścian i malowanie na kolorowo. Wybór farby ma ogromne znaczenie dla późniejszego dobrego samopoczucia mieszkańców, dlatego warto zastanowić się nad odpowiednim kolorem. Jak zatem odpowiednio wybrać?

Ciepło i przytulnie w naszych pokojach

Barwy mają ogromne znaczenie dla naszego samopoczucia. Naukowcy udowodnili również, że ciepłe kolory działają bardziej kojąco niż zimne. Przede wszystkim jednak, zanim zaczniemy wybierać wśród dostępnych farb Dekoral, wybierzmy nowe meble do pokoju. Zawsze do nich najlepiej dobierać późniejszy kolor ścian. Jeśli zdecydowaliśmy się tylko na odnowę pokoju, bez zmiany umeblowania, mamy łatwiejsze zadanie.

Pozostaje nam tylko wybrać odpowiednią barwę. Wśród wciąż królujących kolorów jest żółty oraz pomarańczowy, w różnych odcieniach. Pewnie dlatego, że żółty przywołuje często wspomnienia, a tym samym wywołuje radość, pomarańczowy natomiast to synonim młodości i otwartości, a więc sprzyja pozytywnemu myśleniu. Ostatnio klienci często sięgają po fiolety, które są bardzo łagodne, pomagają w wyciszeniu się i uzyskaniu spokoju.

Do tego wciąż na salonach możemy zobaczyć dużo brązów, które są ciepłymi kolorami, pomagającymi poczuć się we wnętrzu bezpiecznie. Wciąż wiele osób wybiera białe ściany lub w odcieniach szarości. Pozwalają one na większą aranżację wnętrz, dobór kolorowych mebli i dodatków. Nie ogranicza nas wtedy zupełnie nic. Z tego samego powodu wybierany jest też czarny, który dodatkowo sprzyja trzymaniu się swojego zdania.

Niespotykane kolory, po które sięgamy coraz częściej

Jedną z takich barw, choć dobrze znaną, ale rzadko do tej pory używaną na ścianach jest różowy. Pobudza on jednak organizm do działania i dobrze sprawdza się w miejscach przepełnionych dobrą zabawą. Przy niebieskim możemy się relaksować, choć pamiętajmy, że jest to kolor zimny, dlaczego warto dobrać odpowiedni odcień, żeby nie stracić przytulnego uroku naszego wnętrza. Niebieski pobudza do pracy więc zawsze warto pomalować nim na przykład gabinet.

Najbardziej odprężający jest jednak zielony, który daje nam poczucie bezpieczeństwa i dodaje optymizmu. Dobry kolor do pokoju, w którym się relaksujemy. Barwy farb Dekoral warto ze sobą mieszać. Nie każda ściana musi być przecież identyczna. Możemy je również wykorzystać do malowania wzorów. Połączenie kolorów zależy tylko od naszej wyobraźni. Jeśli decydujemy się na zimne barwy, możemy je przełamać ciepłym akcentem. Na stronach internetowych możemy spotkać się z programami, dzięki którym możemy zobaczyć na zdjęciu, jak będzie wyglądać nasze pomieszczenie z daną farbą na ścianie. Są one bardzo pomocne do wyboru idealnego odcienia. Pamiętajmy, że łatwiej jest też później pomalować pokój niż zrywać i nakładać tapetę na nowo.

Previous ArticleNext Article