Ciekawe

Firedom – usługi przeciwpożarowe i BHP. Kompleksowe przygotowanie dokumentu zabezpieczenia przed wybuchem

W miejscu pracy, w którym używane są środki zagrażające wybuchem do produkcji, pracodawca zobowiązany jest do zapewnienia bezpieczeństwa swoim pracownikom. Dokładną analizę mogą dokonać specjaliści z zakresu usług przeciwpożarowych. Do tego sporządzany jest DZPW, czyli dokument zabezpieczenia przed wybuchem. Jest najważniejszych drukiem w zakładzie pracy, gdzie istnieje ryzyko wystąpienia niekontrolowanego wybuchu. Jakie elementy wchodzą w jego skład? 

Dokument zabezpieczenia przed wybuchem – podstawa prawna

Całość dokumentu oparta jest na analizie i wykonania oceny zagrożenia wybuchem, jak i ryzyka wybuchu. Wszystkie punkty określone są w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 8 lipca 2010 roku, w sprawie wymagań obejmujących BHP, powiązanych z możliwością wystąpienia atmosfery wybuchowej. Kompletny raport, jakim jest dokument zabezpieczenia przed wybuchem, zawiera opis środków ochronnych, które zostaną wykorzystane do ograniczenia szkodliwych skutków wybuchu, oznaczenie miejsc zagrożonych wybuchem, zawierających klasyfikację na strefy oraz oświadczenie pracodawcy. Ten ostatni punkt dotyczy określenia na piśmie, że miejsce pracy i urządzenia zapewniają ich bezpieczne użytkowanie, a także spełniają wymagania dotyczące przepisów BHP. 

Na czym polega praca specjalistów Firedom?

Firedom wykonuje analizę techniczną i organizacyjną środków bezpieczeństwa, kompleksową ocenę ryzyka wybuchu oraz przygotowuje procedury, które mają na celu ograniczenie ryzyka wybuchu. Wszystkie niezbędne informacje będą zgodne z dyrektywą ATEX i przewidziane przez ustawodawcę polskiego. Pracodawca w ten sposób będzie miał wpływ na bezpieczeństwo osób zatrudnionych w zakładzie pracy. 

Firedom swoje usługi realizuje w największych miastach Polski. Wykwalifikowana kadra zawodowych strażaków oraz specjalistów w swoich dziedzinach, zrealizuje powierzone zadania rzetelnie oraz zgodnie z ustalonym terminem. Dowiedz się więcej na stronie internetowej https://firedom.pl/

DZPW – fachowe doradztwo i indywidualne podejście Firedom

Firedom, które działa na rynku usług przeciwpożarowych, wykona dla Twojej firmy dokument zabezpieczenia przed wybuchem. Fachowcy posiadają niezbędne uprawnienia, do których potrzebna jest specjalistyczna wiedza z zakresu chemii, mechaniki oraz pogranicza inżynierii. Liczne zrealizowane projekty są dowodem tego, że Firedom zaufało już wielu klientów. Skontaktuj się z Firedom, specjalistom od bezpieczeństwa. 

 

Previous ArticleNext Article