Ciekawe

Kilka pomysłów na pożegnanie pracownika odchodzącego na emeryturę

Po wielu latach pracy przychodzi pora na zasłużony odpoczynek i rozpoczęcie kolejnego etapu w życiu, zwanego emeryturą. Na ten ostatni dzień pracy koleżanki i koledzy planują pożegnanie przyszłego emeryta. Organizują je nie tylko dlatego, że tak wypada, ale przede wszystkim z sympatii oraz chcąc podziękować za wspólnie przepracowane lata. Jak można pożegnać przyszłego emeryta, aby z uśmiechem wkroczył w ten nowy etap życia?

Coś się kończy, coś się zaczyna

Nikt nie lubi pożegnań, bo zawsze oznaczają one zakończenie pewnego etapu w życiu – nie raz tak przyjemnego, że chciałoby się w nim zostać jak najdłużej. Jednak na wszystko przychodzi pora, a koniec zawsze oznacza też nowy początek czegoś innego. Takim etapem jest przejście na emeryturę. Dla jednych ten czas kojarzy się z długimi, nudnymi dniami i nadmiarem wolnego czasu. Dlatego współpracownicy, chcąc sprawić radość, składają życzenia z okazji przejścia na emeryturę i nieraz organizują z tej okazji mini przyjęcie. Wszystko po to, aby ten ostatni dzień w pracy był niezapomniany dla przyszłego emeryta i żeby wszedł z uśmiechem w ten nowy etap w życiu. Pożegnanie emerytki czy emeryta to po prostu odpowiedni moment na to, aby podziękować za wspólnie spędzony czas, przywołać najciekawsze wspomnienia oraz pokazać takiej osobie, że zawsze będzie częścią zespołu i zawsze będzie mile widziana jako gość w firmie.

Przyjęcie pożegnalne

Jest to świetna okazja na to, aby z życzliwością i szacunkiem pożegnać długoletnią koleżankę czy kolegę z pracy. Z reguły pracodawcy wiedzą, jaki to ważny dzień i nie mają nic przeciwko, aby przyjęcie odbyło się w firmie i wyrażają zgodę na dłuższą przerwę w obowiązkach. Pożegnanie emerytalne ma na celu pokazanie przyszłemu emerytowi, że ten nowy etap, który właśnie rozpoczyna – niekoniecznie musi być nudny, a współpracownicy zawsze będą o nim pamiętać. Dlatego układają przeróżne życzenia z okazji odejścia na emeryturę oraz podziękowania za te wspólne lata. Podczas takiego mini przyjęcia organizują też zabawy, aby wprawić przyszłego emeryta w dobry nastrój np. wymyślają różne śmieszne wierszyki dla emeryta upamiętniające zabawne zdarzenia z jego udziałem. Oczywiście przyjęcie pożegnalne to nie tylko okazja do tego, aby składać życzenia, przejście na emeryturę to idealna pora na podziękowania dla emeryta. Od zespołu – za wspólnie spędzone chwile, a od szefa – za ciężką pracę i sumienność, za te wszystkie lata wspólnej pracy.

Upominki dla przyszłego emeryta

Jak przyjęcie, to oczywiście mile widziane są też drobne upominki z dedykacją dla emeryta, które będą przywoływać miłe wspomnienia. Co można wręczyć takiej osobie? Ciekawym pomysłem będzie np. dyplom, na którym możemy napisać podziękowania dla emeryta. Jeśli w zespole panowały bardziej przyjacielskie relacje, to wtedy możemy na nim umieścić śmieszne życzenia dla emeryta. Pomysłów jest wiele, wszystko zależy od tego, jakie relacje panowały w miejscu pracy, bo jeśli takie bardziej oficjalne, to lepszym pomysłem byłby np. ciekawy krawat, kapelusz, spinki do mankietów lub kosz upominkowy, a w nim oprócz smakołyków, można umieścić zdjęcie grupowe oraz kartkę okolicznościową, a w niej napisać życzenia dla pracownika odchodzącego na emeryturę.

Zobacz życzenia na wszystkie okazje na https://zyczeniowo.pl/

 

Previous ArticleNext Article