Ciekawe

Na jaki rodzaj podkładki pod meble się zdecydować?

Szeroki wachlarz wyboru sprawia, że można obecnie bezproblemowo dopasować podkładki pod meble pod kątem tworzyw, z których zostały wykonane. Do dyspozycji są podkładki pod meble gumowe, filcowe, piankowe, korkowe, plastikowe czy silikonowe. Na które się zdecydować?

Na jaki materiał się zdecydować w przypadku podkładek pod meble?

1. Podkładki pod meble gumowe posiadają właściwości antypoślizgowe, dzięki czemu można uniknąć przesuwania się mebli po podłodze. Z całą pewnością można liczyć na stabilność oraz wytrzymałość podkładek, a ponadto guma ma to do siebie, że nie kumuluje brudu.

2. Z kolei podkładki pod meble z silikonu mają szerokie zastosowanie, gdyż oprócz ochrony podłogi, mogą zostać wykorzystane także do zabezpieczenia drzwi jako odbojniki czy też jako wykończenie w przypadku szklanych konstrukcji. Silikonowe podkładki pod meble posiadają również właściwości antypoślizgowe, a ponadto tłumią wibracje i uderzenia.

3. Innym wariantem są podkładki pod meble plastikowe, które są zwykle mocowane do mebli przy pomocy wkrętu. Świetnie nadają się do zabezpieczenia większych mebli typu komoda, regał czy szafa. Niestety wadą plastikowych podkładek pod meble jest to, że istnieje ryzyko zniszczenia ich podczas przenoszenia mebli. Zaleca się stosować tego rodzaju podkładki pod meble znajdujące się przy podłodze, gdyż nie sprawdzą się w przypadku blatu szafki.

4. Filcowe podkładki pod meble są najtańszym i najpopularniejszym wyborem wśród klientów. Są one dostępne w najróżniejszych rozmiarach i kształtach. Najlepiej sprawdzają się w celu zabezpieczenia mebli lekkich, czyli stołów oraz krzeseł. Meble z filcowymi podkładkami można bezproblemowo przesuwać bez obawy o uszkodzenie czy zarysowanie parkietu. Można je także wykorzystać w celu zabezpieczenia laminowanych blatów. Niestety filcowe podkładki pod meble mają pewną wadę, a mianowicie przyciągają brud, a szczególnie kurz oraz włosy, co niestety nie jest ani higieniczne, ani też nie wygląda estetycznie.

5. Dobrą alternatywą dla osób, które chcą zabezpieczyć swoje meble za pomocą podkładek i jednocześnie uniknąć przyciągania przez nie brudu, są podkładki piankowe. Inną zaletą tego typu podkładek pod meble jest to, że są one bardzo wytrzymałe. Sprawdzają się idealnie w przypadku szafek, dzięki czemu meble można ustabilizować i wyrównać.

6. W przypadku bardziej twardszych podkładek pod meble godne polecenia są te wykonane z korka. Charakteryzują się one dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Zwykle dostępne są w postaci tabliczki, z której można wyciąć potrzebny nam kształt, a więc bezproblemowo można je dostosować do danego rodzaju mebla. Ich minusem może być jednak dla niektórych niezbyt atrakcyjny wygląd.

Podkładki pod meble w różnych rozmiarach znajdziesz na stronie Maximat – podkładki pod meble

Previous ArticleNext Article
iemakessupper.com https://tarnow.net.pl/articles/s/i/460453 https://zycie.pl/artykul/kary-za-brak-ubezpieczenia/1233172