Dom i Wnętrze

Profile kasetonowe.

Wystrój wnętrz potrafi być najbardziej kosztownym elementem budowy mieszkania. Mnogość rzeczy o które należy zadbać oraz konieczność trzymania się jednego stylu architektonicznego potrafi wygenerować znaczne koszty. Elementem, który może najmocniej nadwerężyć portfel przeciętnego Kowalskiego jest sztukateria.

DROGIE KASETONY

Kasetony to wykonane z drewna bądź tworzywa sztucznego arkusze, którymi wykłada się sufit. Często wytłacza się na nich odpowiedni wzór przez co pełnią dodatkową funkcję dekoracyjną. Są szczególnie cenione we wnętrzach o charakterze edwardiańskim, bądź rustykalnym. Precyzja potrzebna do ich wykonania sprawia, że kasetony potrafią być wyjątkowo drogie. Dodatkowo ich montaż nie jest prosty i wymaga specjalistycznego sprzętu co pociąga za sobą konieczność wynajęcia profesjonalnej firmy zajmującej się sztukaterią. Na szczęście dla wszystkich, którzy podjęli decyzję o ułożeniu kasetonów w swoim mieszkaniu, istnieje znacznie mnie kosztowna alternatywa.

PROFILE WYTŁACZANE JAKO SZTUKATERIA

Mowa o profilach kasetonowych. Jest to specyficzny typ profili wytłaczanych. Dwa profile łączy się ze sobą krawędziami w ten sposób, aby pomiędzy nimi pozostała wolna przestrzeń. Koszty ich wytwarzania są znacznie niższe niż ma się to w przypadku tradycyjnych kasetonów. Ich wadą jest montaż. Wymaga on wwiercania w sufit specjalnych haków i podwieszania kasetonów za ich pomocą. Niesie to za sobą dodatkowe koszty oraz wymusza znaczną ingerencję w strukturę sufitu. Praca ta musi być wykonywana przez ekspertów, gdyż spartaczenie jej może nieść za sobą poważne konsekwencje dla całego budynku.

GDZIE MONTOWAĆ PROFILE KASETONOWE

Profile kasetonowe są zawsze wykonane z metalu: stali lub aluminium. Z tego powodu nie nadają się do wnętrz, które mają mieć charakter rustykalny. Pewna surowość oraz minimalizm tego rodzaju profili wytłaczanych idealnie pasuje do najpopularniejszego obecnie stylu w wystroju wnętrz, czyli industrializmu. Metalowe kasetony doskonale skomponują się ze stalowymi meblami oraz innymi „fabrycznymi” elementami wyposażenia wnętrz.

Profile wytłaczane pełniące rolę kasetonów stanowią potwierdzenie wręcz legendarnej uniwersalności tego typu materiałów. Stanowią doskonałą alternatywę dla tych, którzy szukają tańszego zamiennika tradycyjnych kasetonów i marzą o industrialnych wnętrzach. Jednakże decydując się na ich montaż należy pamiętać o tym, że powinien przeprowadzać go wykwalifikowany specjalista. Tylko to da pewność, że praca została wykonana poprawnie i można bezpiecznie korzystać z budynku.

Previous ArticleNext Article
548.org https://dinusiek.pl/ogrzewacz-tarasowy-jak-cieszyc-sie-tarasem-niezaleznie-od-pory-roku/ https://www.autogielda.pl/artykulubezpieczeniemotocykla.html