Dom i Wnętrze

Przytulny ogród

Wiosna i lato to czas, w którym więcej chwil spędzamy na świeżym powietrzu. Warto dobrze wykorzystywać ciepłe dni. Aby to zrobić, nie trzeba jeździć bardzo daleko. Miłym miejscem na spędzenie lata jest też własny ogród. Zanim jednak zaczniemy w nim odpoczywać, warto odpowiednio przygotować to miejsce. W jaki sposób możemy uczynić przydomowy ogród miłym zakątkiem, w którym przyjemnie będzie spędzić lato?

Meble technorattan

Świetnym pomysłem na wspólne spędzenie czasu jest zjedzenie razem posiłku. Latem nic nie stoi na przeszkodzie, aby zrobić to na powietrzu. Potrzebne nam będzie tylko pyszne jedzenie, paczka znajomych lub rodzina i odpowiednie meble.
Jeszcze do niedawna w większości ogrodów można było znaleźć meble z plastiku. Nie jest to jednak ani szczególnie trwałe ani estetyczne rozwiązanie. Bywało tak, że plastikowe krzesła łamały się pod ciężarem nieco grubszej osoby. Ponadto, często nie były one ładną ozdobą ogrodu.
Dużo lepszym rozwiązaniem, które można dzisiaj spotkać w coraz większej ilości ogrodów są meble technorattan. Ich zalety to estetyczny, nowoczesny wygląd, odporność na uszkodzenia i warunki atmosferyczne (deszcz, śnieg, promienie UV), a także niewielka masa. Lekkie fotele można w każdej chwili przestawić, na przykład na słońce, kiedy chcemy się poopalać albo w cień, kiedy pragniemy odpocząć od upału.

Plac zabaw

Jeśli w rodzinie są dzieci, warto pomyśleć także o niewielkim placu zabaw z atrakcjami dla nich. Zjeżdżalnia, basenik, piaskownica, trampolina, huśtawka – te wszystkie rzeczy nie muszą zajmować wiele miejsca, a na pewno przysporzą najmłodszym mnóstwo frajdy. Niektóre z tych zabawek zresztą „rosną” razem z dziećmi i mogą korzystać z nich one także później. Dziecięcą huśtawkę można zastąpić solidnym, drewnianym bujakiem, na którym siedzieć mogą również dorośli. Natomiast ćwiczenia na trampolinie są coraz bardziej popularną formą fitness również wśród starszych, więc ten sprzęt w ogrodzie może być świetnym źródłem rozrywki dla wielu członków rodziny, nie tylko dla dzieci.

Sąsiedzi

Warto znać swoich sąsiadów i mieć z nimi dobre relacje. Jednak pewnie niekoniecznie chcemy, aby byli oni z nami cały czas, widzieli, co robimy w swoim ogrodzie. Warto zatem posadzić wzdłuż płotu lub siatki szpaler drzew, na przykład tuj, które będą nie tylko ładną ozdobą, ale także oddzielą nas nieco od wzroku ciekawskich sąsiadów. Co prawda, będziemy musieli nieco zaczekać aż drzewka urosną, ale czeka nas również satysfakcja spowodowana obserwowaniem ich rozwoju.

Koniecznie zapoznaj się z treścią witryny meble technorattan – homegardenart

Previous ArticleNext Article