Ciekawe

Rekreacja w powietrzu

Latanie od lat fascynowało ludzkość, ludzie poszukują więc wciąż różnych jego możliwości. Najbardziej zbliżone są skoki spadochronowe. Szybki skok z samolotu z wysokości około 4000 metrów a potem swobodny lot ze spadochronem to coś co wzbudza w ludziach niesamowite wrażenia i sprawia, że choć przez moment czują się jak ptaki.

ODPOWIEDNIE SZKOLENIA

Nikt jednak nie może skoczyć ze spadochronem przed uprzednim przygotowaniem. Dlatego organizowane w aeroklubach specjalne szkolenia AFF pozwalają na poznanie tego rodzaju rekreacji. Szkolenia obejmują część teoretyczną i praktyczną, kończą się odpowiednimi egzaminami i dają możliwość spróbowania smaku podniebnej przygody.

TEORIA I PRAKTYKA

Szkolenia AFF to na ogół jeden weekend wypełniony zadaniami spadochroniarskimi. W piątek wieczorem jest część teoretyczna, która przy pomocy odpowiednich filmów pokazuje jak powinien wyglądać dany skok spadochronowy. Instruktor opisuje pełną budowę spadochronu, opowiada o technice skoków i o wszelkich zabezpieczeniach spadochronu. Już w tej części można dowiedzieć się wiele, ale wszystko w teorii, o skokach spadochronowych.Sobota i niedziela to skakanie ze spadochronem w asekuracji dwóch instruktorów. Po kolejnych częściach następują egzaminy. Na czas szkolenia studenci otrzymują cały sprzęt potrzebny do wykonania skoków spadochronowych.

NAJCZĘSTSZE PYTANIE

Chętni, którzy zapisują się na szkolenia AFF mają przed kursem wiele pytań i wątpliwości. Przede wszystkim nie wiedzą jak mają się ubrać na takie szkolenie, jakie są potrzebne dokumenty do zapisania się na szkolenie AFF, czy jaki jest sprzęt spadochronowy.

PODSTAWOWE ODPOWIEDZI

W celu zapisania się potrzebne są następujące dokumenty:

– dowód osobisty lub paszport,
– ubezpieczenie OC/ NNW, można również takie ubezpieczenie zakupić podczas szkolenia. Należy również podać odpowiednie dane:

swoją wagę, wzrost oraz informację kogo należy powiadomić w razie nieszczęśliwego wypadku.

Na szkolenie najlepiej jest ubrać się na sportowo i bardzo wygodnie. W trakcie szkolenia wykorzystuje się spadochrony Navigator dostosowane do wagi studenta i wyposażone w automaty AAD firmy Vigil. Jednym z głównych miejsc gdzie organizuje się szkolenia AFF jest specjalne lotnisko pod Wrocławiem.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy

Previous ArticleNext Article