Dom i Wnętrze

Sztuka jest wszędzie!

XXI wiek to wszechstronna promocja sztuki. Także tej najwyższych lotów. Dzieła o wielkiej wartości artystycznej stały się tak bliskie i łatwo dostępne jak nigdy wcześniej. Sztuka zrobiła się tak egalitarna także dzięki przekazom internetowym, dzięki udostępnianiu w sieci obrazów czy grafiki, która prezentuje najwyższe walory estetyczne. Nic tylko oglądać, podziwiać, interpretować! Ale także wprowadzać dzieła sztuki do swojego otoczenia. To prostsze, niż nam  się wydaje!

Sztuka we wnętrzu

Jeśli pragniemy wnieść odrobinę (lub zdecydowanie więcej!) artyzmu do wnętrza, to interesujące propozycje znajdziemy na artvesta.pl. Przekonamy się, że salon, sypialnia czy gabinet nabierze niezwykłego charakteru, gdy pojawią się w nim artystyczne meble. Wykonane w oparciu o nietuzinkowe projekty, które mają w sobie potencjał przedmiotów artystycznych. Odsyłają nas do źródeł sztuki współczesnej. Do geometrycznego abstrakcjonizmu, do interpretacyjnego dadaizmu, do marzycielskiego postimpresjonizmu. Okazuje się, że sztuka może być naprawdę wszędzie! Nie tylko w wielkiej i własnej galerii, ale także w cudownie zaaranżowanym salonie czy w romantycznej sypialni. Zwłaszcza gdy obok designerskich mebli  pojawią się przepiękne obrazy czy grafika.

Sztuka w ogrodzie

W ogrodzie sztuka może pojawić się zaś pod postacią rzeźb ogrodowych. Pod tym względem panuje wielka różnorodność. W przestrzeni romantycznej czy naturalistycznej wspaniale wyglądać będą folklorystyczne rzeźby drewniane. W ogrodzie awangardowym, na minimalistycznym tarasie czy w zakątku urządzonym w duchu postindustrialnym – świetnie zaprezentują się rzeźby metalowe czy tworzone w stylu recycling art. W każdej wręcz przestrzeni ogrodowej zjawiskowo zaprezentuje się sztuka organiczna, a futurystyczne mobile wniosą walor dziwności.

Previous ArticleNext Article