Tort na wyjątkowe okazje

Tort to ciasto, które kojarzy się przede wszystkim z ważnymi uroczystościami. Trudno wyobrazić sobie urodziny, wesele czy komunię bez tego smacznego i wyjątkowego ciasta.
Kupione w cukierniach torty zachwycają stroną estetyczną, czyli oryginalnymi dekoracjami. Dla wielu osób jest to przysłowiowa bajka. Dostępne w w wielu sklepach dekoracje cukiernicze to prosty sposób, by przygotować oryginalny i niepowtarzalny tort w zaciszu własnego domu, zachwycając i zaskakując gości kreatywnością, pomysłowością i estetyczną oryginalnością.

Jak wykończyć tort?

Wiele osób zastanawia się, jak efektownie wykończyć tort? Dekoracje cukiernicze w znaczny sposób ułatwiają to zadanie. Bazą wyjściową jest masa cukrowa – elastyczna i plastyczna, zachwycająca piękną kolorystyką i smakiem. Idealnie rozprowadza się na powierzchni ciasta, niwelując ewentualne niedoskonałości.
Wiadomo jednak, że sama masa cukrowa nie wystarczy, konieczne jest dopełnienie estetycznej strony ciasta. W tym przypadku pomocne okazują się wykonane z cukru, marcepana, czekolady lub opłatka elementy ozdobne w postaci jadalnych kwiatów, listków, serduszek, literek i cyfr. Dekoracje cukiernicze to także pisaki spożywcze, za których pomocą można złożyć oryginalne życzenia.

Tort ozdabiany dekoracjami w postaci róż wizualnie przypomina piękny i efektowny bukiet kwiatów, zachwycający niepowtarzalnością i unikalnością. W zależności od indywidualnej koncepcji i kreatywności można stworzyć tort w postaci jednokolorowego bukietu lub wielobarwnej kompozycji, dopełnionej żywą zielenią cukrowych listków.

Zapraszamy po więcej na www.sklep.savpol.pl – Mistrzowie doskonałego smaku!