Mała czarna? Na zdrowie!

O kawie krąży wiele mitów. Jednych skutecznie one odstraszają, drugich przyprawiają po prostu o uśmiech. Jak więc naprawdę jest z tą kawą? Czy aż tak szkodzi, jak mówią niektórzy? Szukając odpowiedzi na to pytanie, warto sięgnąć po opinie ekspertów oparte na naukowych badaniach.

Właściwości kawy

Kawa to nie tylko smak i aromat, które zachwycają jej miłośników, ale również liczne właściwości prozdrowotne. Zawarte w kawie substancje aktywne oprócz tego, że pobudzają i skutecznie poprawiają nastrój, zmniejszają także ryzyko zachorowania na choroby serca. Badania naukowe potwierdzają także pozytywny wpływ na pracę trzustki, pęcherza moczowego i jelita grubego, które kawa chroni przed nowotworem. Dzięki temu, jeśli pijemy ją w rozsądnych ilościach, może pozytywnie wpłynąć na nasz organizm.

Znajdź swój ulubiony smak

To nie prawda, że każda kawa smakuje tak samo. Wręcz przeciwnie, bogactwo smaków potrafi skutecznie zaskoczyć. Dlatego też odwiedzając sklep z kawą warto pytać o to, skąd konkretna kawa pochodzi i jakimi nutami smakowymi się charakteryzuje. Brandy, papaja, prażone orzechy- to tylko niektóre z egzotycznych smaków. Otwórz się na nie, aby w końcu znaleźć swój ulubiony rodzaj kawy i móc rozkoszować się każdą filiżanką.

Jeżeli Twój organizm dobrze reaguje na kawę i nie ma żadnych przeciwwskazań, aby ją spożywać, pij na zdrowie! Łączyć możesz ją nie tylko z cukrem czy mlekiem, ale również z przyprawami, jak cynamon czy goździki. Wtedy jej smak z pewnością nigdy Ci się nie znudzi, a Ty będziesz doceniać jej wpływ każdego dnia.

W czym można parzyć dobrą kawę?

Kawa od włoskich producentów uważana jest za jedną z najlepszych na świecie. Doskonale znają się oni bowiem na kawie i potrafią wybierać najlepsze ziarna. Na nic jednak zda się nawet świetna kawa, jeśli nie będziemy parzyć jej właściwie. Pojawia się pytanie w czym można zaparzać kawę, aby smakowała wyśmienicie?

Jednym z najtańszych sposobów jest oczywiście ekspres przelewowy. Dobry ekspres tego rodzaju można zakupić już za około sto złotych. Kawę wsypuje się do filtra, przez który przepływa gorąca woda. Uzyskany napar jest aromatyczny i pozbawiony fusów. Kawa nie jest jednak zbyt mocna.

naparu o niezwykłym aromacie

Miłośnicy naparu o niezwykłym aromacie, smaku i dużej mocy powinni sięgnąć po ekspres ciśnieniowy. Te wyposażone w młynek, podgrzewacz do filiżanek i młynek do kawy to wydatek nie mały. Dlatego na taki ekspres powinni zdecydować się ci, którzy kawę piją regularnie i to w niemałych ilościach. Warto pamiętać, że ekspres ciśnieniowy wymaga kawy bardzo dobrej jakości. Jeśli więc nie stać nas na to, aby kupować kawę z górnej półki cenowej, lepiej rozważyć zakup takiego ekspresu.

Wiele osób wybiera popularne kawiarki. Wsypuje się do nich kawę, wlewa wodę, a następnie ustawia na palniku kuchenki. Taka kawa jest bardzo mocna, co sprawia, że nie każdemu odpowiada. Wystarczy jej kilka łyków, aby poczuć przypływ prawdziwej energii. Warto pamiętać, aby z ilością takiej kawy nigdy nie przesadzać. W zupełności wystarczy wypicie małej filiżanki.

Dobrze zaparzona kawa zachwyca głębią smaku i aromatu. Powinien pamiętać o tym każdy, kto decyduje się na zakup ziaren naprawdę dobrej jakości.

Więcej informacji na sklep kawa ziarnista – Cafesilesia.pl