Przeprowadzanie się za granicę

Coraz więcej Polaków decyduje się na emigrację. Wynika to z powodów ekonomicznych, zarobkowych, społecznych. Polacy za granicą szukają lepszej jakości życia, większych zarobków oraz spokoju, z sala od politycznych kłótni w polskiej telewizji. Najczęściej wybieranym kierunkiem jest oczywiście zachód Europy – Niemcy, Francja, Holandia, Portugalia. Jak zaplanować przeprowadzkę? Co będzie niezbędne? Read more

Przeprowadzka dla roślin – o czym warto pamiętać?

Draceny, palmy, storczyki i wiele innych roślin doniczkowych zdobi nasze domy. Dbamy o nie, podlewamy, nawozimy, aż pewnego dnia przychodzi czas na przeprowadzkę. Wtedy pojawia się pytanie, co z naszymi kwiatkami?

Przenoszenie roślin na nowe miejsce

Jak można przypuszczać rośliny nie poskarżą się na przeprowadzkę, niemniej jednak można spodziewać się widocznych tego skutków. Rośliny przyzwyczajają się do miejsca, gdzie stoją na co dzień i jego zmiana często prowadzi do ich osłabienia czy chorób. W przypadku niektórych gatunków roślin np. storczyków, wystarczy przenieść doniczkę z kwiatem na inne okno, a on już przestaje kwitnąć i trzeba sporo czekać, aż się zaadoptuje do nowych warunków. Jak więc można się spodziewać przeprowadzka roślin do nowego mieszkania może odbić się na ich stanie. Warto jednak pamiętać, że czasami nowe miejsce jest lepsze aniżeli stare i już po kilku tygodniach roślina zaczyna lepiej rosnąć.

Zabrać ze sobą czy zostawić

Wiedząc, że rośliny w nowym mieszkaniu mogą się nie zadomowić czasami lepiej jest zostawić je dla nowego właściciela. Wielkie, rozłożyste palmy czy wspomniane wcześniej storczyki nie lubią zbytnio przeprowadzek i czasami lepiej je oddać niż później wyrzucić. Jednakże o tym czy bierzemy je do nowego mieszkania czy zostawiamy każdy musi zadecydować sam.

Transport roślin

Przeprowadzając się należy zwrócić uwagę na sposób przewożenia roślin. Muszą być one zabezpieczone przed zniszczeniem łodyg i liści oraz potłuczeniem donicy. Najlepiej, jeśli rośliny rozłożyste zostaną owinięte folią lub obwiązane sznurkiem, co zmniejszy ryzyko uszkodzenia. Należy także pamiętać, aby roślina miała wystarczająco dużo miejsca w pojeździe, gdyż w innym wypadku zniszczenie jej jest niemal pewne.

Fortis Przeprowadzki
ul. Księdza Stanisława Staszica 4/28,
91-746 Łódź
tel. 514 555 800
email: kontakt@fortis-przeprowadzki.pl
fortis-przeprowadzki.pl