Dom i Wnętrze

Trendy w budownictwie – domy szkieletowe

Wielopokoleniowe, duże domy powoli ustępują miejsca domom szkieletowym – nowoczesnym konstrukcjom, które doskonale wpisują się w światowe trendy w budownictwie. Technologia szkieletowa przywędrowała do Polski z północnej części Europy mniej więcej w latach 90., ale dopiero teraz przeżywa swój rozkwit. Dlaczego coraz pokaźniejsza rzesza inwestorów decyduje się właśnie na drewniany dom? Sprawdź!

Ekologicznie, szybko, wygodnie

Żyjemy coraz szybciej i dynamiczniej, często zmieniamy miejsce zamieszkania, świadomie dokonujemy wyborów w oparciu o ekologiczne standardy. Nie chcemy budować niezwykle kosztownych domów, wiązać się z bankiem kredytem na 20 lat i przez kilka lat nadzorować budowy. Jednocześnie cenimy sobie kontakt z naturą i niezależność. Odpowiedzią na wszystkie oczekiwania współczesnego konsumenta jest budownictwo lekkie.

Domy szkieletowe wykonane są w całości z przyjaznych środowisku materiałów i wyróżniają się bardzo dobrymi parametrami. Koszt inwestycji i utrzymania takiego budynku jest kilkukrotnie niższy niż w przypadku murowanej konstrukcji. Budowa domu z prefabrykatów nie trwa kilka lat, a kilka miesięcy. Wszystko to sprawia, że coraz więcej pustych działek zapełnia się domami z prefabrykatów.

Co proponuje czołowy producent domów szkieletowych?

Duży, klasyczny dom z przestronnym piętrem, niewielki domek na wąską działkę, a może energooszczędna, geometryczna bryła z efektownie przeszklonym salonem i całoszklanymi narożnikami? Tylko od Ciebie zależy, jaki dom stanie na Twojej działce. Każdy producent domów szkieletowych wyspecjalizowany w wąskiej dziedzinie budownictwa lekkiego oferuje swoim klientom ogrom możliwości. Co ważne, domy z prefabrykatów wizualnie nie różnią się od standardowych budynków wznoszonych z cegieł.

Previous ArticleNext Article