Ciekawe

Ubezpieczenie samochodu – rodzaje

Obowiązkowe ubezpieczenie samochodu jest wszystkim znane. Podobnie jak dobrowolne polisy z jakimi można spotkać się w towarzystwach ubezpieczeniowych. Tak, warto bowiem zadbać o swój pojazd mechaniczny, aby ten został otoczony jak najlepszą ochroną na wypadek różnych…wypadków.

Ubezpieczenie samochodu od uszkodzeń i kradzieży

Drugie, jakie cieszy się dużą popularnością po OC. Mowa tutaj oczywiście o Autocasco. W jakim przypadku można liczyć na wypłatę odszkodowania? Ot, chociażby, jeżeli chodzi o kradzież pojazdu. Trzeba jednak zdać sobie sprawę z tego, że zanim dojdzie do wypłaty takiego odszkodowania, towarzystwo ubezpieczeniowe w pierwszej kolejności sprawdzi, czy samochód został odpowiednio zabezpieczony. Czy przypadkiem właściciel polisy sam nie przyczynił się do tego, że samochód został skradziony. AC obejmuje również odszkodowanie wtedy, kiedy tylko poszczególne elementy samochodu zostaną skradzione.

Assistance w ruchu krajowym

To ubezpieczenie samochodu przydaje się w najmniej spodziewanych momentach, ale kierowcy i tak ignorują jego obecność. Po części dlatego, że podnosi ono koszta całej polisy. Trzeba jednak mieć na względzie to, że pomoc techniczna, jak również medyczna w przypadku Assistance, przydać może się w wielu sytuacjach. Aczkolwiek, w tym przypadku należy zapoznać się z limitem kilometrów, jaki często wymieniony jest w umowie. Tak, bowiem Assistance nie działa wszędzie, w szczególności, jeżeli chodzi o inne kraje – chyba, że ktoś postara się o odpowiednie rozszerzenie obowiązujących w umowie zapisów.

 

Previous ArticleNext Article
https://www.fcbu.org/nowoczesny-przedpokoj-inspiracje-i-aranzacje/ developer.com https://eltying.com.pl/ogrzewacze-tarasowe-i-ogrodowe-twoje-ulubione-miejsce-przez-caly-rok/