Ciekawe

Badminton dla dzieci-rozrywka czy sport?

Gra w badmintona kojarzy się niejednej osobie wyłącznie z wakacyjną rekreacją. Jednak jest ona również dyscypliną sportową, która od wielu lat stanowi jedną z konkurencji olimpijskich.

Badminton czy kometka? Jaka jest różnica? Kiedy najlepiej rozpocząć przygodę dziecka z badmintonem?

Badminton jest grą sportową uprawianą w zamkniętych pomieszczeniach takich jak hale sportowe i zgodnie z określonymi regułami gry. Natomiast kometka to potoczna nazwa gry na świeżym powietrzu, która polega na odbijaniu lotki celu zdobycia przez daną osobę większej ilości punktów bez przestrzegania jakichkolwiek ustalonych odgórnie zasad gry. Z tego też względu bardzo często gra ta jest określana badmintonem dla dzieci, gdyż to właśnie dzieci najchętniej w nią grają na przydomowym podwórku, plaży, placu zabaw czy też boisku.

Jeżeli zależy nam na tym, aby nasze dziecko zaczęło trenować na klubowym poziomie to najlepiej, aby rozpoczęło swoje treningi w wieku około 6-8 lat. Oczywiście nie należy go zmuszać do tego, jeśli nie wykazuje żadnych chęci do gry. Jeśli jednak dziecko wykazuje spore zainteresowanie tą dyscypliną to warto jak najwcześniej zapisać go do klubu, w którym rozpocznie swoją przygodę z grą.

Jakie są zalety gry i jak znaleźć klub dla swojego dziecka?

Badminton dla dzieci jest grą, która przede wszystkim kształtuje sprawność fizyczną dziecka, a także skupienie się na jednej czynności, gdyż podczas gry muszą pracować ręce, nogi, ale także głowa. Podczas treningów każde dziecko pracuje nad szybkością, skocznością, zwinnością oraz wytrzymałością, których nie nabędzie na lekcji wf-u.

W każdym mieście z pewnością znajduje się klub, do którego można zapisać swoje dziecko. W Katowicach znajduje się Badmintonowy Klub Sportowy Kolejarz Katowice, który oferuje treningi badmintona dla dzieci. Warto również popytać znajomych o dobrego trenera, jeśli zależy nam na indywidualnych treningach. Dobry trener powinien mieć odpowiednie kwalifikacje i uprawnienia, ale przede wszystkim doświadczenie.

Ile czasu należy poświęcić na treningi?

Jeśli chodzi o rekreacyjny badminton dla dzieci (nie na poziomie klubowym), to wystarczą ćwiczenia około 2-3 dni w tygodniu. Dzięki temu dziecko nabierze lepszej formy i będzie sprawniejsze fizycznie. Jednak takie ćwiczenia służą jedynie czerpaniu przyjemności z gry, a nie gwarantują turniejowych sukcesów.

Treningi na poziomie turniejowym dla dzieci rozpoczynających swoją klubową przygodę odbywają się zwykle 2-3 razy w tygodniu po około 90 minut. Po kilku latach najczęściej pod koniec szkoły podstawowej treningi odbywają się praktycznie przez 5 dni w tygodniu, jednak dzięki takiej intensywności ćwiczeń dziecko może uczestniczyć w zawodach i odnosić pierwsze sukcesy.

Zajęcia z badmintona dla dzieci oferuje Badmintomania

Previous ArticleNext Article