Ciekawe

Czy karty tarota faktycznie wskazują przyszłość?

Powszechne przekonanie o tym, że karty Tarota wskazują przyszłość jest błędne – przekonują o tym profesjonalne wróżki oraz tarocistki. Moc kart tarota jest olbrzymia, ale tylko wtedy, kiedy znajdują się one w odpowiednich rękach. Co warto wiedzieć o tej magicznej talii?

Historia tarota

Karty tarota wyodrębniono z klasycznej talii kart w okolicach XVII wieku – wtedy właśnie na kartach zagościły postacie, zwane dzisiaj Wielkimi Arkana oraz Małe Arkana, czyli popularnie cztery kolory (denary, kielichy, buławy i miecze). Wróżeniem z kart tarota zajmowały się wyłącznie osoby doświadczone – karty w rękach osób niedoświadczonych mogły dawać niejasne wskazówki lub wręcz „obrażać się” i nie pokazywać absolutnie nic. Tak samo jest dzisiaj: istotne jest, aby osoba wróżąca posiadała własną talię kart i przechowywała ją w specjalnym pudełku. Istnieje hipoteza, że właściciel kart napełnia je własną życiową energią, przez co karty chcą współpracować wyłącznie ze swoim właścicielem.
Profesjonalne wróżki znajdziemy współcześnie przede wszystkim w sieci: oferują one swoje usługi przy pomocy własnych stron internetowych. Na witrynach znajdziemy też informacje o ich doświadczeniu, dotychczasowych zleceniach. Wróżki określają też możliwość kontaktu z nimi: osobiście, telefonicznie, poprzez e-mail, SMS.
Źródło: tarot.net.pl.

Previous ArticleNext Article