Motoryzacja

Czy warto rozważyć dodatkowe ubezpieczenie motocykla?

Jazda na motocyklu daje wiele przyjemności – przekonują motocykliści. To również świetny sposób na to, aby w dużych miastach omijać poranne korki. Aby jednak móc legalnie poruszać się motocyklem po polskich drogach, konieczne jest ubezpieczenie motocykla OC. Czy ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej to jedyne rozwiązanie, jakie proponują ubezpieczyciele? Zdecydowanie nie!

 

Ubezpieczenie motocykla w formie OC

Każdy posiadacz pojazdu mechanicznego – w tym również motocykla – musi posiadać ważne ubezpieczenie OC. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest wymagane przez polskie prawo i pozwala na ochronę interesów innych użytkowników drogi. Polisa pozwala na pokrycie szkód wyrządzonych na drodze przez posiadacza polisy – mogą być to szkody materialne, jak np. zepsuty samochód, ale też szkody wyrządzone na zdrowiu innych kierujących czy pieszych. Ubezpieczenie motocykla OC nie posiada stałej ceny – składka jest zależna od wielu czynników (w tym od wieku kierowcy, pojemności motocykla). Cena składki może być obniżana dzięki zniżkom, które każdy kierowca uzyskuje poprzez kolejne lata bezkolizyjnej jazdy.

 

Dodatkowe ubezpieczenie motocykla

Jak się okazuje, ubezpieczenie motocykla możliwe jest również na inne sposoby. Poza obowiązkowym OC możemy też wykupić dodatkowe polisy, które będą chroniły bezpośrednio nasz motocykl. Ubezpieczenie motocykla AC to popularna opcja – ubezpieczenie to pozwala na wybranie zakresu ochrony. Im szerszy zakres, tym wyższa składka. Ubezpieczenie motocykla AC pozwala na likwidację szkód drogowych, ale też na naprawę usterek powstałych np. podczas postoju na parkingu. Osoby podróżujące na motocyklu decydują się także na ubezpieczenie assistance. Jest to forma ubezpieczenia, która pozwala na skorzystanie z szerokiej oferty pomocy drogowej

Previous ArticleNext Article