Ciekawe

Dlaczego warto uczyć się języków?

Czy zastanawiałeś się kiedyś dlaczego warto zacząć uczyć się języka obcego? Jakie są powody tak wielkiej popularności  kursów językowych, konwersacji i programów do nauki języka? Dlaczego każdego roku we wrześniu i czerwcu telefony w szkołach językowych nie milkną? Skąd bierze się fenomen? Ten wpis wszystko Ci wyjaśni!

 

Po pierwsze: gońmy świat!

Czy wiesz, że połowa ludzi na świecie jest bilingualna, czyli włada dwoma językami, podczas gdy, tylko trzech na dziesięciu Polaków zna jeden, oprócz ojczystego? Lata transformacji ustrojowych zrobiły swoje – pokolenie 50+ a niekiedy nawet 40+ takiej szansy nie dostało. Stąd szeroko zakrojone działania instytucji państwowych i firm prywatnych, po to, by ten stan rzeczy zmienić. Od połowy lat 90 British School Łomianki pracuje i działa, aby kolejne pokolenia z dumą konwersowały w każdym zakątku świata. Odwiedź naszą stronę aby zobaczyć, jakich języków uczymy: https://www.britishschool.pl/lomianki

 

Po drugie: nauka języków obcych sprawia, że jesteś mądrzejszy!

Istnieje wiele publikacji naukowych, mówiących o tym, że nauka języka obcego rozwija mózg. Ucząc się nowych słów, zwrotów i wyrażeń, powtarzając je kilkukrotnie stymulujemy procesy myślowe, wpływamy na swoją kreatywność, uczymy się rozwiązywać problemy. Aktywując półkule mózgowe sprawiamy, iż opóźniamy procesy demencyjne.

 

Po trzecie: postaw na karierę zawodową!

Nie ważne czy masz teraz dwanaście, dwadzieścia czy czterdzieści. Ucząc się języków obcych inwestujesz w siebie i swoją (przyszłą) karierę zawodową. Władając biegle językiem obcym, jesteś potencjalnie lepszym kandydatem. Jeśli znasz dwa języki obce jesteś dla pracodawcy, jak wygrany los na loterii! Tylko jeden na stu Polaków to potrafi. Podróż służbowa do Hiszpanii i lunch z hiszpańskim biznesmenem? To już nie jest problem!

Jesteś pracodawcą? Zadbaj o swoich pracowników i zorganizuj im kurs językowy w waszej firmie. Nie będzie wymówek, że daleko, że nie mogą. Zadbamy o dogodne godziny i komfort pracowników. Ofertę sprawdź tu: https://www.britishschool.pl/lomianki/kursy-dla-firm

 

Po czwarte: otwieraj się na wiedzę!

Znajomość języków obcych pomaga nam zdobywać wiedzę. Dotyczy to zwłaszcza nastolatków i studentów. Czy wiesz, że aż 45% uczniów porozumiewa się w języku obcym? Dostęp do Internetu daje możliwość wyszukiwania informacji w wielu językach. Oczywiście najwięcej dostępnych informacji będzie po angielsku i hiszpańsku, ale kto powiedział, że nie możesz czytać po francusku czy rosyjsku? A może masz ochotę na studia zagranicą? Zacznij naukę języka już dziś!

 

Po piąte: podróżuj i poznawaj świat!

Trudno podróżować bez znajomości jakiegokolwiek języka obcego. Język jest częścią dziedzictwa narodowego. Poznając język stajemy się uczestnikiem kultury. Możemy czytać lokalną prasę, sięgać po literaturę w oryginale, czy obejrzeć serial na Netflixie bez lektora. Być może właściciel małej włoskiej restauracji będzie przychylniejszy, a Twoja pizza smaczniejsza, kiedy z uśmiechem powiesz „buongiorno”! Znając języki obce stajesz się obywatelem świata!

 

 

 

Previous ArticleNext Article