Ciekawe

Szkolenia wstępne BHP Warszawa – zapewnij swoim pracownikom bezpieczeństwo

Zgodnie z Kodeksem pracy pracodawca jest obowiązany zapewnić przeszkolenie pracownika w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy przed dopuszczeniem go do pracy. Rozporządzenie Ministra Gospodarki  w sposób precyzyjny określa zasady i zakres takiego szkolenia i wymagania co do treści programowych. Również wyszczególnione jest, że każdy nowo przyjęty pracownik, stażysta czy  uczeń odbywający praktyki zobowiązany jest do przejścia takiego przeszkolenia. Nasza firma posiada doświadczenie i odpowiednie uprawnienia do prowadzenia działań z zakresu BHP. EHS Consulting – szkolenia wstępne BHP Warszawa.

 

Szkolenia okresowe BHP – dla pracowników i pracodawców

Częstotliwość odbywania szkoleń okresowych BHP różnić się będzie w zależności od stanowiska pracy i niebezpieczeństw, na jakie jesteśmy narażeni podczas wykonywania zawodu. Zależeć to też będzie od wysokości stanowiska. Osoby zarządzające i kierujące ludźmi muszą być bardziej uświadomieni o zagrożeniach w środowisku pracy, dlatego będą przechodzić kursy częściej. I tak pracodawca bądź osoba pełniąca funkcję kierowniczą ma obowiązek przejść szkolenie okresowe w okresie do 6 miesięcy od momentu rozpoczęcia pracy. W przypadku innych stanowisk jest to okres 12 miesięcy. Szkolenie okresowe jak sama nazwa wskazuje, musi być regularnie odnawiane. W przypadku stanowisk robotniczych nie rzadziej niż raz na 3 lata a jeżeli wykonywana praca jest szczególnie niebezpieczna to nawet co roku. Za to na stanowiskach administracyjno-biurowych gdzie dynamika pracy nie ulega raczej zmianom, wystarczy jedno szkolenie na 6 lat. 

Oferta Szkoleń BHP – EHS Consulting

Szkolenia okresowe BHP w Warszawie? Tylko z EHS Consulting! Oferujemy m.in. szkolenia okresowe BHP dla pracodawców i osób kierujących pracownikami, służby BHP, stanowisk robotniczych, administracyjno- biurowych, inżynieryjno- technicznych. Działamy we wszystkich branżach i przyjmujemy zlecenia z zakresu BHP. Dajemy możliwość odbycia szkolenia BHP okresowego w formie online – wtedy to Ty decydujesz o miejscu i czasie jego przeprowadzenia. Skontaktuj się nami już dziś.

 

Previous ArticleNext Article