Ciekawe

Kryptowaluty warte zainteresowania

Blockchain development każdego dnia jest coraz bardziej dostrzegalny. Chociażby przez to, że coraz więcej mówi się o kryptowalutach. Technologia blockchain pozwoliła na to, aby pojawiło się wiele różnych altcoinów, jakie na dzień dzisiejszy doczekały się nawet rankingów, która z nich jest najbardziej popularna i warta zainteresowania.

Co trzeba wiedzieć?

O rynku kryptowalut mówi się dużo i mówić będzie. Nic dziwnego, ponieważ wciąż wszystko na bieżąco się rozwija. Dba o to m.in. blockchain development company 10clouds, która jest w stanie zagwarantować takie usługi, jak blockchain development services. To właśnie dzięki działaniom takich firm, w chwili obecnej można mówić o tak wielu różnych, interesujących altcoinach.

Origin Protocol (OGN)

OGN jest projektem, który opiera się na projekcie Web3. Nie można bowiem zapomnieć, że blockchain software development to także internet trzeciej generacji. Celem OGN jest możliwość zaoferowania niewymiennych tokenów(m.in. NFT) i zdecentralizowanych finansów (np.DeFi) większej liczbie osób.

Jego aktualna cena to 0,25 USD. Z kolei kapitalizacja rynkowa wynosi 97 mln USD. W rankingu wszystkich kryptowalut OGN zajmuje 187 pozycję, dając ogromny potencjał na przyszłość dla wszystkich osób, jakie zainteresowane są rynkiem kryptowalut.

Ethereum (ETH)

Druga, najbardziej znana na świecie waluta, zaraz po BTC. Aktualna cena ETH wynosi 1067 USD. Kapitalizacja rynkowa utrzymuje się na poziomie 129 mln USD. ETH zajmuje drugą, najlepszą pozycję w rankingu. 

Przy okazji tej waluty, warto wspomnieć o tym, że dostępne są takie usługi, jak blockchain application development. Dlaczego jest to takie ważne? Ponieważ ETH pomaga użytkownikom budować zdecentralizowane aplikacje. To ona również pomaga w wykonywaniu transakcji NFT. Użytkowników na pewno również ucieszy to, że możliwe jest nawiązanie smart kontraktów. Dla tej kryptowaluty planowana jest nawet specjalna konferencja Ethereum Community Conference, która skoncentrowana jest na tej technologii i infrastrukturze społecznej.

Tezos (XTZ)

Zajmuje jak na razie 38 miejsce w rankingu, z ceną wynoszącą 1,36 USD. Kapitalizacja rynkowa wynosi 1,22 mld USD. XTZ to tak naprawdę sieć Proof-of-Stake (PoS). Wśród jej funkcjonalności można wymienić łatwość w nawiązywaniu smart kontraktów oraz ułatwienie w budowaniu dApps. To również taka kryptowaluta, która może pochwalić się rozbudowaną infrastrukturą społeczną, jaka co roku spotyka się na specjalnej konferencji. 

 

Previous ArticleNext Article