Ciekawe

Czy lot balonem w Kapadocji to ciekawa wycieczka?

Turcja jest krajem uwielbianym przez turystów. Nie dziwi więc fakt, że n osoby przyjeżdżające tam na wypoczynek czeka wiele interesujących atrakcji, które sprawią, że pobyt będzie niezapomniany. Pośród wielu rozrywek, jakie proponuje odwiedzającym Turcja balony, a ściślej mówiąc loty balonem stały się jedną z częściej wybieranych atrakcji.

Przepiękne widoki

Lot balonem to możliwość podziwiania przepięknych okoliczności przyrody, a tureckie krajobrazy z pewnością zaliczają się do niespotykanych. Stały się one popularne w całej Turcji jednakże z pewnością rejonem, w którym organizuje się ich najwięcej jest Kapadocja. Szczególnie o wschodzie słońca można zauważyć nad niebem Kapadocji wiele balonów, które pozwalają w ciszy cieszyć się pięknem tego regionu. Kapadocja bowiem podziwiana jest za jej unikalny krajobraz, przez wiele osób porównywany z krajobrazem księżycowym. Jednak z powierzchni ziemi nie można dostrzec pełni piękna, dlatego wielu turystów decyduje się właśnie na lot balonem, aby przeżyć niezapominaną przygodę.

Niesamowite przeżycia i piękne widoki

Klimat Turcji sprawia, że nawet o wschodzie słońca można liczyć na czyste niebo i możliwość podziwiania terenu na wiele kilometrów dokoła. Oczywiście loty balonem organizowane są również w ciągu dnia, jednakże to właśnie te realizowane o wschodzie słońca cieszą się największym zainteresowaniem wśród turystów. Organizuje je wiele firm, również ośrodki wypoczynkowe często pośredniczą w rezerwacji lotów dla swoich klientów, aby mieli jak najmniej formalności z tym związanych. Pomimo tego e ceny lotów balonem w Turcji sporo się zwiększyły, to zainteresowanie turystów nimi nie słabnie. Dlatego też bilety na przelot balonem należy rezerwować ze sporym wyprzedzeniem, aby mieć pewność skorzystania z tej niezapomnianej atrakcji.

Jak obywają się loty balonem?

Ilość pasażerów, jaką jednorazowo może zabrać balon zależna jest przede wszystkim od wielkości gondoli jak również samego balonu. Najczęściej jest to maksymalnie 24 osoby. Dla wygody i bezpieczeństwa pasażerów wewnątrz gondoli każda osoba na oddzielne miejsce, przy którym może podziwiać widoki. Uniemożliwia to również dowolne przemieszczanie się osób, dzięki czemu gondola ma odpowiednią stabilność. Lot trwa zazwyczaj około godziny, co daje wystarczająca ilość czasu aby móc podziwiać krajobrazy i zrobić niezapomniane zdjęcia. Po zakończeniu lotu turyści bardzo często witani są szampanem, a także otrzymują na pamiątkę certyfikat odbycia lotu. Na pewno będzie stanowić niezapomnianą pamiątkę z tureckich wakacji.

Previous ArticleNext Article