Ciekawe

Idealne wesele – jaka sala okaże się strzałem w dziesiątkę?

Organizacja wesela to przede wszystkim konieczność znalezienia i zarezerwowania odpowiedniej sali. To bardzo ważne, szczególnie w przypadku osób planujących wesela na ponad 100 gości. Obecnie znalezienie sali nie jest tak trudne jak jeszcze kilka lat temu, kiedy pary rezerwowały miejsca weselne z wieloletnim wyprzedzeniem. Dzisiaj wzrasta ilość restauracji, sal hotelowych. Jak w tym gąszczu ofert wybrać coś dla siebie?

Sala dopasowana do naszych indywidualnych potrzeb!

Szukając odpowiedniej sali weselnej musimy uwzględnić przede wszystkim dwa najważniejsze zagadnienia: odległość od USC lub kościoła oraz wielkość sali. Odległość Sali od kościoła jest istotna – goście mogą przemieścić się pieszo lub też samochodem. Co jednak z osobami, które nie posiadają samochodu? Dla nich powinniśmy wynająć bus lub autobus. Oczywiście goście powinni być wcześniej poinformowani o takiej możliwości! Wielkość sali to druga ważna kwestia – chodzi nie tylko o wygodę samych gości, ale również o przepisy przeciwpożarowe. Przychodząc na rozmowę z managerem rozpocznijmy ją od planowanej daty imprezy oraz ilości gości, aby od razu mógł przydzielić nam miejsce lub poinformować, że nie mają możliwości zorganizowania tak wielkiego wesela. Ilość gości ma znaczenie również przy kameralnych imprezach – w takich przypadkach managerowie hoteli czy restauracji najczęściej oddają do naszej dyspozycji niewielkie, kameralne sale, idealne dla 20-30 gości. Istotna jest również cena – sala weselna pod Warszawą będzie zdecydowanie tańsza niż lokal znajdujący się w centrum miasta. Jeśli szukamy idealnego miejsca na własny ślub warto rozważyć ofertę hotelu Windsor. Dokładne informacje znajdziemy na stronie windsorhotel.pl.

Dodatki na sali – czy mamy przygotować je samodzielnie?

Zazwyczaj managerowie Sali uprzedzają, że w cenie wynajmu miejsca na wesele znajdziemy również przystrojenie stołów, ścian. W zależności od miejsca mogą być to dekoracje ze świeżych kwiatów, gałązek, ale i elegankie nakrycia z serwet – możliwości jest sporo.

Previous ArticleNext Article